23 ogledov

Brez Tine ni finala

Viktoria Rebensburg je odlično pripravljena pred domačim svetovnim prvenstvom. ( Žurnal24 main
Zadnji veleslalom v Zwieslu pred svetovnim prvenstvom je dobila Nemka Viktoria Rebensburg. Oslabljena slovenska ekipa (Tina Maze ni nastopila) je ostala brez finala.

Nemka Viktoria Rebensburg je zmagala na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark v nemškem Zwieslu (1:36,39). Druga je bila Italijanka Federica Brignone (+0,53), tretja pa Avstrijka Kathrin Zettel (+0,89). Slovenk ni bilo v finalu. Mateja Robnik je bila 31., Ana Drev 34., Katarina Lavtar pa 42.

Na zadnji tekmi pokala pred svetovnim prvenstvom v Garmisch-Partenkirchnu je trojica Slovenk ostala brez točk pokala in tudi uvrstitev, ki bi jim še prinesle uvrstitev na SP; Drevovi bi zadostovalo 25. mesto. Še najbližje finalu je bila Robnikova, povratnica po poškodbi, ki je drugo vožnjo zgrešila za pet stotink.

Tekma je bila sprva napovedana za soboto, vendar so jo morali zaradi premočnega vetra prestaviti za en dan, nato pa še za nekaj ur, saj je megla preprečila prvo vožnjo ob 9.15 uri in so jo začeli ob 12.00. To je bil prvi veleslalom v pokalu po tekmi na Semmeringu 28. decembra lani, kjer je Mazejeva, druga po prvi vožnji, kot edina slovenska finalistka zasedla šesto mesto. Zmagala je Francozinja Tessa Worley, druga je bila Riescheva, tretja pa še druga Nemka Kathrin Hölzl, svetovna veleslalomska prvakinja.

Rebensburgova, olimpijska zmagovalka, je prepričljivo vodila po prvi vožnji v Zwieslu, tokrat pa vknjižila drugo zmago v karieri. Tessa Worley je zaostajala za tri četrt sekunde (+0,74), tretja je bila Finka Tanja Poutiainen (0,85), Avstrijka Elisabeth Görgl pa je zaostajala za manj kot sekundo (+0,87). Na 12. mestu je bila vodilna v pokalu Nemka Maria Riesch (+1,74), še dve mesti nižje, 14. pa branilka velikega globusa Američanka Lindsey Vonn (+1,85).

Druga proga je sredi popoldneva precej premešala vrstni red, saj se je na drugo stopničko zmagovalnega odra z devetega prebila Federica Brignone, ki je pred tem zaostajala za sekundo in 62 stotink. Nekaj manj, 1,18 sekunde, je zaostajala Zettlova, ki pa si je na koncu zagotovila tretje mesto ter prve ženske veleslalomske stopničke v zimi. Tessa Worley je zdrsnila na 10. mesto (+1,52), Poutiainenova pa je bila tri mesta višje (7., +1,32). Riescheva je po 11. mestu nekoliko povečala svoj naskok v svetovnem pokalu pred Vonnovo, ki je delila 18. mesto.

Vonnova je po tekmi dejala, da še ni povsem prepričana v svoj torkov nastop na SP v superveleslalomu, kjer bo branila naslov. Še vedno namreč čuti posledice sredinega padca na treningu, ko je zaradi udarca v glavo tudi izgubila zavest. Dejala je, da se stanje sicer izboljšuje, se pa bo o nastopu odločila zadnji trenutek, saj v tej hitri disciplini ne želi tvegati hujše poškodbe.

Tina Maze tokrat ni nastopila. Po tem, ko se 4. februarja v Zwieslu z 31. mestom ni uvrstila v drugo vožnjo slaloma, je zaradi bolečin v stegnu zapustila prizorišče tekem svetovnega pokala in odšla na preglede v ljubljanski klinični center. Zdravnika Anže Kristan in Matej Turel sta ugotovila, da ima vneto narastišče zadnje leve stegenske mišice, dobila je dve protibolečinski injekciji. Sedemindvajsetletna Črnjanka je v nedeljo odpotovala na prizorišče SP, kjer še vedno načrtuje nastope v vseh disciplinah.

Po SP se bo svetovni pokal za smučarke nadaljeval 25. februarja s superkombinacijo v Aareju na Švedskem.