11 ogledov

Caroline spet št. 1, Polona brani top 50

Takole je pred letom dni Polona Hercog pozirala ob Venus Williams, potem ko je k Žurnal24 main
Rafael Nadal ostaja na prvem mestu lestvice ATP, na ženski WTA pa se je na vrh vrnila Caroline Wozniacki. Polona Hercog bo ta teden v Acapulcu branila top 50. Andy Roddick je osvojil svoj 30. turnir.
Blaž Kavčič je v drugem kolu kvalifikacij turnirja ATP v ameriškem Delray Beachu premagal Američana Rajeeva Rama, 210. igralca  teniške lestvice, z rezultatom 6:4 in 6:3. Od uvrstitve na glavni turnir ga loči še ena zmaga.

Nadal ostaja številka ena
Na novi lestvici ATP na vrhu ni prišlo do sprememb; vodi Španec Rafael Nadal pred Švicarjem Rogerjem Federerjem in Srbom Novakom Djokovićem. Najboljši slovenski igralec Blaž Kavčič je izgubil štiri mesta, tako da je zdaj 87. Ostali slovenski reprezentanti, ki se bodo od 4. do 6. marca v dvorani Tivoli merili s Finsko v prvem krogu evroafriške skupine Davisovega pokala, so pridobili nekaj malega. Grega Žemlja je na 136. mestu, Luka Gregorc na 445., Aljaž Bedene pa je 491. Finska ekipe za Davisov pokal še ni razkrila, saj ima za to čas do deset dni pred dvobojem. Kapetan Kim Tilikainen nima kaj dosti manevrskega prostora, saj je na lestvici ATP le osem finskih igralcev. Prvi lopar je brez dvoma Jarkko Nieminen, 45. igralec na svetu, lani pa je kot drugi nastopil Harri Heliovaara (285.), ki je dobil prednost pred Henrijem Kontinenom (270.). Četrti najvišjeuvrščeni je Timo Nieminen (293.).

Španec Nicolas Almagro je zmagovalec turnirja ATP v Buenos Airesu. V finalu je prvi nosilec premagal domačina Juana Ignacia Chelo s 6:3, 3:6 in 6:4. Za Almagra, 13. igralca na svetu, je to deveta turnirska zmaga v karieri.

Wozniackijeva spet prva
Danka Caroline Wozniacki je na turnirju v Dubaju upravičila status prve nosilke. V finalu je s 6:1 in 6:3 premagala Rusinjo Svetlano Kuznjecovo. Za Danko je to že 13. osvojeni turnir, a prvi od Pekinga lanskega oktobra. Wozniackijeva je turnir osvojila brez izgubljenega niza. "Mislim, da še nikoli nisem igrala boljšega tenisa. Tu sem na igrišču res uživala, kar mi je prineslo tudi rezultate," je po 75-minutnem neenakovrednem zaključnem boju dejala Danka, ki v medsebojnih dvobojih proti Kuznjecovi zdaj vodi s 4:2. Tako je Wozniackijeva znova prevzela vodilno mesto na lestvici WTA, med prvo deseterico pa je prišlo še do nekaterih sprememb, najvišjeuvrščena Slovenka Polona Hercog je padla še za eno mesto. Zdaj je 50. igralka sveta, druga Slovenka pa je Maša Zec Peškirič na 156. mestu. Omenjeni slovenski reprezentantki sta ta teden v Acapulcu v Mehiki. Peškiričeva je sicer že izpadla v drugem kolu kvalifikacij, Hercogova pa je na turnirju, kjer se je lani prebila do finala z Venus Williams, druga nosilka tako med posameznicami kot v dvojicah s Hrvatico Petro Martić. V prvem kolu bo igrala proti Španki Lourdes Dominguez, ki je v zelo dobri formi.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main
Španka Lourdes Dominguez Lino je zmagovalka turnirja WTA v Bogoti. Sedma nosilka je v finalu turnirja na peščenem igrišču premagala Francozinjo Mathilde Johansson z 2:6, 6:3 in 6:2.

Roddick dobil 30. turnir
Nekdanji prvi igralec na svetovni jakostni lestvici Američan Andy Roddick je v Memphisu slavil svojo 30. turnirsko zmago. V napetem obračunu je po dobrih dveh urah in pol igre s 7:6 (7), 6:7 (11) in 7:5 premagal Kanadčana Miloša Raonića. Osemindvajsetletni Roddick je na lestvici aktivnih igralcev na tretjem mestu po doseženih zmagah, saj sta od njega boljša le Federer, ki je dosegel 67 zmag, in Nadal, ki jih je zbral 43. Na turnirju v Memphisu je Roddick s tretjo zmago drugi najuspešnejši igralec, boljši od njega je s štirimi zmagami le njegov rojak Jimmy Connors. Blizu zmagi je bil tudi 20-letni v Črni gori rojeni Raonić, ki je dosegel kar 32 asov. Z dosežkom pa je nedvomno lahko zadovoljen, saj je lansko sezono končal na 156. mestu mednarodne lestvice, na najnovejši pa je na 37. mestu.