26 ogledov

Celjani ostajajo v igri

Renato Vugrinec je zadnjo tekmo v dresu Celja že odigral. (Foto: Gregor Katič)
1/9
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. kolu Lige prvakov pred domačimi gledalci v Zlatorogu gladko s 35:27 premagali Chambery in še naprej ostajajo v igri za napredovanje.
Gorenje, Slovan in Cimos uspešni
Rokometaši velenjskega Gorenja so v povratni tekmi 3. kola pokala EHF v gosteh izgubili s hrvaško ekipo Nexe Našice z 28:32 (14:16), a so se navkljub temu uvrstili v osmino finala, saj so na prvi tekmi zmagali s 33:24. V Evropi so bili uspešni tudi rokometaši Slovana, ki so v povratni tekmi tretjega kola pokala Challenge v gosteh premagali avstrijski Linz z 28:25 (18:12) in se uvrstili v osmino finala. Ljubljanska ekipa je na prvi tekmi zmagala s 27:25. Zmage se je v pokalu Challenga veselil tudi koprski Cimos. Primorci so v prvi tekmi tretjega kola premagali bolgarski Spartak iz Varne s 46:19 (21:8). Povratna tekma bo v nedeljo, 28. novembra, v Kopru, pričela pa se bo ob 17. uri. Glede na izid prve tekme bi povratno srečanje moralo biti zgolj formalno.

Celjsko moštvo je doseglo drugo zmago v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini, po gostujočem zmagoslavju nad poljsko Vivo Targi Kielce so na domačem igrišču ukanili še francoski Chambery in mu v četrtem medsebojnem obračunu prizadejali sploh prvi poraz. Slovenski državni in pokalni prvaki so z dvema novima točkama podaljšali upanje, da se uvrstijo v drugi del tekmovanja, kar pa bo v "skupini smrti", v kateri so še nemška Kiel in Rhein-Neckar Löwen ter španska Barcelona, izjemno težko doseči. NE SPREGLEJTE GALERIJE IZ ZLATOROGA.

Celjska zdravniška služba, na čelu z Rudijem Čajavcem, je pred izjemno pomembnim dvobojem "zakrpala" Uroša Zormana, Momirja Rnića in Edvarda Kokšarova, ki so poleg Dragana Gajića, Petra Metličića in Alema Toskića tvorili udarno napadalno šesterko, v obrambi 6-0 pa je poleg vratarja Mirka Alilovića priložnost dobil tudi Miladin Kozlina, ki je menjaval Kokšarova. Ta je v začetku dobro delovala, a Gajič in Kozlina sta v polprotinapadih zapravila dve 100-odstotni priložnosti in Celjani so v šesti minuti zaostali za dva gola (2:4).

Tega "deficita" navkljub požrtvovalni predstavi niso zmogli nadomestiti vse do 15. minute, ko je - ob igralcu več na igrišču - na 7:7 poravnal Španec v vrstah slovenskega prvaka Carlos Prieto. Le dve minuti kasneje je Rnić svoje soigralce vnovič popeljal do vodstva z 8:7. V nadaljevanju je igra rokometašev iz mesta ob Savinji slonela na srbskem "bombarderju", po zaslugi njegovih "verižnih" golov so Celjani v 24. minuti prvič na tekmi povedli s +3 (13:10). To prednost so navkljub dvema izključitvama - najprej je moral za dve minuti na "kazensko klop" Prieto, nato pa še Kokšarov - ne le zadržali do konca polčasa, temveč jo z golom Renata Vugrinca s sedemmetrovke v sami končnici tekme celo povečali na 17:13.

Neodločen izid Kiela in Barce
Rokometaši Barcelone in poljskega Kielca, ki igrajo v isti skupini kot Celjani, so se v šestem kolu razšli z neodločenim izidom 28:28 (15:12). To je že drugi neodločen izid v skupini A, na petkovem nemškem obračunu sta Rhein-Neckar Löwen in Kiel prav tako remizirala (30:30).

Požun je v prvem polčasu pametno razporedil minutažo med svojimi "ranjenimi" varovanci, "aktiviral" je skorajda vse svoje razpoložljive sile in privarčeval veliko moči pred drugim delom tekme. Celjani so naravnost sanjsko odprli drugi polčas, po vratarskih bravurah Alilovića ter zadetki Zormana, Rnića in Toskića so v 34. minuti povedli z 20:13, a njihova "rapsodija" se ni končala. Pravi podvig jim je uspel v 40. minuti, ko so si - navkljub dvema igralcema manj na igrišču - prek Zormana priigrali kar devet golov prednosti (23:14), le tri minute kasneje pa je Vugrinec s sedemmetrovke poskrbel za najvišje vodstvo na tekmi (25:15).

Dvorana Zlatorog je bila na nogah, v nadaljevanju je kakih 2800 gledalcev z gromkimi aplavzi in glasnim spodbujanjem pozdravilo vsako potezo svojih "ljubljenčkov". Še posebej navdahnjeno predstavo je prikazal "veteran" Vugrinec, za njegove lucidne poteze trenutno vodilna ekipa francoskega prvenstva enostavno ni našla zdravila, Ptujčan pa je tekmo končal z devetimi goli.

Liga prvakov, skupina A, 6. kolo:

Celje Pivovarna Laško : Chambery 35:27 (17:13)
Vugrinec 9, Rnić 8, Zorman 6; Paty 5, Busselier, Barachet in Bašić 4

Rhein-Neckar Löwen : Kiel 30:30 (17:14)
Gensheimer in Bielecki 7; Jicha 9, Fernandez 7

Barcelona : Kielce 28:28 (15:12)
Romero Fernandez 9, Igropulo 6; Zaremba 6, Knudsen 5

Lestvica: 1. Kiel 10 točk, 2. Rhein Neckar Löwen 8, 3. Chambery 6, 4. Barcelona 6, 5. Celje PL 4, 6. Kielce 2

Skupina B:

Veszprem : Sävehof 38:34 (17:15)
Vujin 11, Reinaldo Perez 6; Stenbäcken 9

Tatran Prešov : Hamburg 26:26 (13:15)
Sobol in Antl po 7; Kraus 6, Hens 5

Montpellier : Kolding 40:25 (19:10)

Lestvica: 1. Veszprem 12 točk*, 2. Montpellier 8, 3. Hamburg 7, 4. Kolding 6, 5. Sävehof 2, 6. Tatran Prešov 1

Skupina C:

Valladolid : AaB Handbold 33:33 (14:16)
Bilbija 8, Gurbindo Martinez 6; Larholm 8, Hansen 5

Dinamo Minsk : Kadetten 31:32 (14:16)
Atman 7, Onufrijenko 5; Filip 11, Patrail 8

Pick Szeged : Čehovski medvedi 22:29

Lestvica: 1. Valladolid 10 točk, 2. Čehovski medvedi 9, 3. Pick Szeged 6, 4. AaB Handbold 4, 5. Kadetten Schaffhausen 3, 6. Dinamo Minsk 2

Skupina D:

Sankt Peterburg : Constanta 29:26 (14:13)
Šindin 10, Muhin in Pronin po 4; Angelovski, Sadoveac in Toma po 4

Zagreb : Flensburg 31:26 (13:12)
Horvat 10, Gal in Špiler po 5; Mogensen 7, Szilagyi 6

Ciudad Real : Bosna Sarajevo 32:18 (14:6)
Kallman, Aginagalde, Parrondo, Lazarov, Juanjo po 4; Karačić, Vražlić po 3, Pucelj 0

Lestvica: 1. Ciudad Real 11 točk, 2. Flensburg-Handewitt 8, 3. Zagreb 8, 4. Sankt Peterburg 4, 5. Constanta 4, 6. Bosna Sarajevo 1

* že med 16 najboljšimi

Pokal EHF, 3. kolo, povratno srečanje:

Nexe Našice : Gorenje Velenje 32:28 (16:14) - napredujejo Velenjčani, saj so na prvi tekmi zmagali s 33:24
Obad 8, Lelić 6, Blažević 5, Barišić 3; Manojlović 7, Šimič 6

Pokal Challenge, 3. kolo, povratna tekma:

Linz : Slovan 25:28 (12:18) - napreduje Slovan, ki je zmagal že na prvi tekmi s 27:25