19 ogledov

Celjani po lekciji Barce četrti

Alen Toski%C4%87; Celje : Rhein
1/4
Rokometaši Celja P. L. so na gostovanju pri Barceloni v tretjem kolu Lige prvakov doživeli nepričakovano visok poraz (33:44). Zvonimir Serdarušić potrdil, da je z Urošem Zormanom prišlo do spora.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so visoko izgubili na gostovanju pri Barceloni, sporna je bila predvsem obramba, ki ji je primanjkovalo agresivnosti, o čemer priča le ena izključitev. Uroš Zorman je igral le do 16. minute, nato pa je obsedel na klopi. Za Sportal je Zvonimir Serdarušić potrdil, da se je med kapetanom in trenerjem zaiskrilo: "Ja, prišlo je do spora med nama. Ampak, če me sprašujete, kaj je bil vzrok, ne boste dobili odgovora."

Seveda smo izjemno razočarani, tako nad rezultatom kot tudi nad našo igro. Moramo se pripraviti za naprej. Čez teden dni nas čaka Kiel in sedaj moramo misli usmeriti v ta dvoboj, ki bo prav tako težak, kot današnji iz katerega pa moramo dobiti nekatere odgovore.
Alem Toskić
"Že preden smo prišli sem, sem dejal, da je to kvalitetnejša ekipa od naše, predvsem ko igramo na njihovem igrišču. V prvem polčasu smo dali petnajst zadetkov, ob tem, da smo zgrešili kar pet čistih priložnosti, ki pa jih je Barcelona nato pretvorila v svoje zadetke. Če bi to zabili, bi bili skupaj na istem nivoju. Končni rezultat 44:33 kaže, da smo tudi v drugem delu zabili veliko golov, čeprav smo v želji in nasprotnih napadih napravili znova veliko napak, ki so jih domači kaznovali. Tu smo odigrali preveč naivno, zelo slaba pa je bila obramba in tudi Alilović ni bil na visokem nivoju. Obramba je bila prepočasna za hitro igro Barcelone, to pa je tudi razlog, da so nam dali toliko golov," je za spletno stran celjskega kluba dejal trener Zvonimir Serdarušić.

Praktično edino vodstvo na srečanju je v 7. minuti priboril Dragan Gajić (5:4). Sledilo je 53 minut prevlade katalonske ekipe, pri kateri je že do desete minute francoski krožni napadalec Cedric Sorhaindo od osmih klubskih dosegel štiri gole. Obramba Celja ni delovala in domači so prelahko za raven Lige prvakov prihajali do zadetkov. Že do polčasa so pivovarji prejeli 22 golov, v drugem delu pa še enkrat toliko. Pa čeprav je Noka Serdarušić v igro poslal denimo tudi Nejca Poklarja, ki je bil do zdaj deležen borne minutaže. Celjani so izgubili sedem žog več od Barcelone, Mirko Alilović pa je imel po uradni statistiki devet obramb manj kot Danijel Šarić.

O agresivnosti v obrambi ni bilo veliko sledu, saj so Celjani prvo in edino izključitev na srečanju dobili v 42. minuti, ko je bila domača prednost že neulovljiva. Končna razlika – toliko je bilo večkrat v drugem polčasu – enajstih zadetkov je bila najvišja na tekmi. Proti nekdanjemu in še vedno ljubljenemu klubu je imenitno odigral Sergej Rutenka, ki je zadeval z vseh položajev in se ustavil pri okroglih desetih golih. Pri pivovarjih pohvale veljajo Alemu Toskiću, Davidu Razgorju in Mirku Aliloviću, nato pa kandidatov že počasi zmanjka. Strokovni štab se bo moral ukvarjati z zapleteno uganko, zakaj je prišlo do tako silovitega poraza. Naslednjo nedeljo v Zlatorogu gostuje Kiel.