26 ogledov

Celjani zmagali s plus 25

Rnić je dal osem golov, Celjani skupaj za visoko zmago kar 45. (Foto: Gregor Kat Žurnal24 main
Čeprav imajo rokometaši iz Slovenj Gradca letos višje cilje, pa so bili v sedmem kolu prve lige povsem nočni proti Celju Pivovarni Laško. 45:20 je bilo v Celju. Velenjčani so zmagali v gosteh.

Začetek tekme med Celjem in Slovenj Gradcem (ti so letos močnejši za Soviča) je bil v znamenju obeh vratarjev, ki sta vsak obranila po dva strela, nato pa je Rnič le dosegel prvi zadetek na tekmi. Ko so Celjani agresivneje zaigrali v obrambi, kar je pomagalo tudi Aliloviču, igralci Slovenj Gradca niso več prihajali do možnosti za uspešen zaključek, pivovarji pa so na drugi strani kaznovali prav vsako napako in hitro višali vodstvo. Trener gostov je poizkušal nalet zaustaviti z minuto odmora, vendar neuspešno, saj so pivovarji vse do zaključka polčasa enakomerno višali prednost, najvišjo prav ob zaključku, ko je bil z igralcem manj bil uspešen Razgor (22:11).

12. Šmartno 2

V drugem delu Celjani niso popuščali in so kljub visokemu vodstvu še naprej igrali zavzeto. Ker je bila prednost že tako visoka, je trener Serdarušić ponudil priložnost skoraj vsem igralcem, ki so vsi po vrsti prispevali svoj delež k borbeni igri. Najvišjo prednost na tekmi so domači dosegli prav ob koncu tekme, ko je za petindvajset zadetkov razlike poskrbel Toskič. Pri domačih je po 60 minutah igre ob končnem rezultatu 45:20 največ zadetkov dosegel Rnič (osem), sedem jih je dodal Gajič, šest pa Marguč.