6 ogledov

Četrta zmaga za četrtfinale

Krim v drugem delu Lige prvakinj čakajo Larvik, Györ in Leipzig. (Foto: Boštjan Žurnal24 main
Rokometašice Krima so v četrtem kolu Lige prvakinj še četrtič zapored zmagale. Tokrat so bile boljše od danskega Aalborga (38:32) in si zagotovile nastop v glavnem delu tekmovanja.

Dvakratne evropske prvakinje so na Dansko odpotovale v vlogi favoritinj za novo zmago, ki bi jo glede na letošnje igre lahko ogrozila le kakšna mladostniška nepremišljenost. Toda še enkrat več so Krimove mladenke pokazale, da jim je trenutno v Evropi kos lahko le malo ekip. Čvrsta in gibljiva obramba, visok ritem ter hitra in raznovrstna igra v napadu so pač prevelik zalogaj za tekmice in nič drugače ni bilo danes v Aalborgu, ko so Krimovke praktično od začetka do konca nadzorovale potek na igrišču in si tako že priigrale preboj med najboljšo osmerico na stari celini.

Za razliko s tekme proti Hypu je tokrat Krimov stroj začel mleti takoj. Grubišićeva je ekspresno ustavila nekaj strelov, njene soigralke v napadu pa so zadevale predvsem z zunanjih položajev in s črte. Tako so že v peti minuti povedle s 4:1, v 10. je bilo že 7:4, v 11. pa je Zrnečeva s sedmih metrov zadela že za 8:3. Strokovni štab Aalborga je tako moral kmalu poseči po minuti odmora. Toda ta ni spremenila prav ničesar. Krim je igral svojo igro, pa čeprav je že po desetih minutah vlogo organizatorke namesto nekoliko obolele Lekićeve prevzela manj izkušena Alja Janković.

Ta ni razočarala - nasprotno: igrala je zelo dobro in bila nevarna tudi za gol. Prav 20-letna Jankovićeva je v 13. minuti postavila dotlej najvišjo prednost šestih golov (11:5), v 25. pa je zadela že za velikih 18:11. Pozneje je sicer naskok malce skopnel, a vseeno se je spet izkazalo, da ima Bonova letos kar lahko delo: katero koli igralko pošlje v igro, ta ne razočara. Kljub številnim tehničnim napakam so Ljubljančanke bolj ali manj zlahka odigrale tudi drugi polčas. Danke so se sicer v uvodu približale na dva zadetka, toda le na trenutke malce bolj zbran pristop slovenskih predstavnic je bil dovolj, da se je razmerje moči spet postavilo na pravo mesto.

Že po slabih desetih minutah nadaljevanja je bila razlika spet + 6, tako da so tudi Krimovi navijači, ki so potovali na Dansko, lažje zadihali. Ti so se na koncu dokaj raztresenega polčasa, v katerem sta ekipi zapravili precej žog, skupaj z igralkami veselili tudi nove zmage in četrtfinala.

Liga prvakinj, 4. kolo:

Skupina A:
Leipzig : Viborg  20:20 (11:9)
Byasen : Podravka  34:23 (18:13)

Vrstni red: 1. Viborg  4  tekme   5 točk, 2. Byasen Trondheim  4 - 4, 3. Podravka Vegeta 4 - 4, 4. Leipzig 4 - 3

Skupina B:
Metz : Hypo  28:26 (16:13)

Aalborg : Krim Mercator 32:38 (20:16)
Bille-Hansen 8, Mortensen 6 (2), Boson 6; Zacsik 9 (5), Zrnec 8 (3), Bodnjijeva 5

Vrstni red: 1. Krim Ljubljana 4 - 8, 2. Metz  4 - 3, 3. Hypo Niederösterreich  4 - 2 (-1), 4. Aalborg 4 - 2

Skupina C:
Zvezda Zvenigorod : Oltchim Valcea 27:26 (12:10)
Itxako : Györi ETO   14:20 (9:10)

Vrstni red: 1. Oltchim Valcea 4 - 6, 2. Zvezda Zvenigorod 4 - 5, 3. Györi ETO 4 - 4, 4. Itxako 4 - 1

Skupina D:
Budućnost : Dinamo Volgograd   24:24 (9:12)
Koebenhavn : Larvik   23:19 (12:7)

Vrstni red: 1. Larvik 4 - 6, 2. Koebenhavn 4 - 4, 3. Dinamo Volgograd  4 - 3, 4. Budućnost T-Mobile 4 - 3