16 ogledov

Contador gledal Gattu v hrbet

Za kolesarji je osem etap Gira. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Italijanski kolesar Oscar Gatto je najhitreje prevozil ciljno črto na osmi etapi dirke po Italiji. Za njim sta se zvrstila Alberto Contador in Alessandro Petacchi.

Italijan Oscar Gatto (Farnese Vini) je zmagovalec osme etape kolesarske dirke po Italiji. Italijan je na 217 km dolgi preizkušnji od Saprija do Tropee premagal Španca Alberta Contadorja, tretji pa je bil Italijan Alessandro Petacchi (+0:05). Rožnato majico vodilnega je zadržal Nizozemec Pieter Weening (Rabobank). V nedeljo bo na sporedu 169 km dolga preizkušnja od Messine do Etne. Pred kolesarsko karavano sta dva vzpona prve težavnostne kategorije, vključno z zadnjim na 1892 metrov visoko turistično središče na Etni - Rifugio Sapienza.

Na dirki nastopajo tudi trije slovenski kolesarji, med njimi pa je najboljšo uvrstitev na današnji preizkušnji dosegel Borut Božič (Vacansoleil), ki je s petimi sekundami zaostanka zasedel 56. mesto. Simon Špilak (Lampre) je osvojil 81. (+0:25), Gorazd Štangelj (Astana) pa 139. mesto (+1:24). V skupni razvrstitvi je Božič na 124. (+34:48), Štangelj na 129. (+35:45), Špilak pa na 139. mestu (+37:55).

Kolesarsko karavano na italijanski pentlji je po petkovi prvi gorski preizkušnji danes čakala pretežno ravninska etapa. "Začinila" sta jo Italijana Mirko Selvaggi (Vacansoleil) in Leonardo Giordani (Farnese Vini), ki sta se v zgodnji fazi dirke "odcepila" in si privozila skoraj enajst minut prednosti, a ju je glavnina ujela dobrih sedem kilometrov pred ciljem.