Šport

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Črn Katarinin dan

Srebotnikova je najprej izgubila dvoboj proti Flavii Pennetti, nato pa še dvojic Žurnal24 main
Pot Katarine Srebotnik v Zürichu med posameznicami se je končala v četrtfinalu, med dvojicami pa prav tako, čeprav sta bili z Ai Sugijamo najmanj enakovredni Nemki in Švicarki.
 

Zürich (WTA), četrtfinale

K. Srebotnik (SLO) : F. Pennetta (ITA) 5:7, 2:6
A. M. Garrigues (ŠPA) : V. Azarenka (BLR) 4:6, 6:3 *
*predaja
V. Williams (ZDA, 3) : F. Sciavone (ITA)  6:3, 6:3
A. Ivanović (SRB, 2)
: P. Kvitova (CZE) 6:1, 6:4

Katarina Srebotnik in Flavia Pennetta sta doslej – vključno z današnjim – odigrali pet dvobojev, tretjič pa je bila uspešnejša Italijanka. V Zürichu sta se srečali že tretjič. Leta 2004 je bila uspešnejša Pennetta, leto pozneje pa Velenjčanka. Naša predstavnica se je v četrtfinale uvrstila, potem ko je po težkem dvoboju premagala Poljakinjo Agniezsko Radwansko . Pennetta pa je v treh nizih ugnala prvo igralko sveta Jeleno Janković. Druga polfinalistka je postala Venus Williams, ki je s 6:3 in 6:3 odpravila Francisco Sciavone, tretja pa Anabel Medina Garriges, ki ji je dvoboj predala Viktorija Azarenka. Kot zadnja se je v polfinale uvrstila srbska lepotica Ana Ivanović, ki je ugnala češko kvalifikantko Petro Kvitovo.

 

Zürich (WTA), četrtfinale, dvojice

A.-L. Grönfeld (NEM), P. Schenider (ŠVI) : K. Srebotnik (SLO, 2), A. Sugijama (JAP, 2) 6:4, 0:6, 10:8

Zvečer je Katarina Srebotnik nastopila še v dvojicah. S svojo tradicionalno partnerico Japonko Ai Sugijama sta loparje prekrižali z Nemko Anno-Leno Grönefeld in Švicarko Patty Schnyder. Na koncu sta bili boljši nemško govoreči tenisačici, in sicer s 6:4, 0:6 in 10:8. Pravzaprav sta bili drugopostavljeni Katarina in Ai na dvoboju boljši, imeli sta uspešnejši tako prvi kot drugi servis, vendar sta žal klonili v zadnjem, odločilnem nizu, ki se igra le do deset. Velenjčanka je tako za letos končala z nastopi na tem švicarskem turnirju.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.