14 ogledov

Dali gol več od tekmeca, a izgubili

Dallas Stars so prišli do kontroverzne zmage nad Anaheim Ducks. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Dallas Stars so prekinili niz šestih porazov in s 4:3 premagali Anaheim Ducks. Tako so ohranili nekaj malega možnosti za končnico (trenutno so 10. na Zahodu). Razplet tekme je bila sila kontroverzen.

Mike Ribeiro je dal dva gola, drugega za vodstvo s 4:2 pet minut pred koncem druge tretjine. Tako so Dallas Stars v gosteh Anaheim Ducks premagali s 4:3 in se osmouvrščeni ekipi zahodne konference (Chicago Blackhawks) približali na vsega tri točke zaostanka. A tekma bi se lahko končala povsem drugače, če ne bi sodniki v zadnjih minutah razveljavili kar dva zadetka Račkov. Dve minuti pred koncem je za 4:4 zadel Teemu Selanne, a je sodnik piskal oviranje vratarja. Minuto kasneje je zadel Bobby Ryan. Spet razveljavljeno! Corey Perry naj bi mu podal z roko. "Težko prenesemo ta poraz," je dejal Perry, ki se ni strinjal s sodniškima odločitvami.