12 ogledov

Dan po porazu stotica Špancev

Dober napad in oboji slabo v obrambi. Španci so prišli prek stotice.
1/25
Dan po šokantnem porazu so se Španci pobrali z visoko zmago. Nemci so po dveh podaljških premagali Srbijo, ki je dan prej zmagala za 50. Blizu presenečenju je bila Kanada. Tu so rezultati drugega kola.
Prodirali so, zabijali, podajali, metali trojke ... poglejte vrhunce drugega dne SP v galeriji.

Skupina C
Domači navijači so na derbiju kola pripravili peklensko vzdušje za Ruse. Obe moštvi sta v prvem kolu slavili, tokrat pa v medsebojnem dvoboju grizli v obrambi. S 65:56 je zmaga ostala v Turčiji. Tekmo je sodil slovenski sodnik Sašo Pukl. Portoriko je v tem drugem kolu svetovnega prvenstva namučil Grke, ki so jih premagali šele v zadnjih minutah s 83:80. Yi in Wang sta skupaj dala 51 točk in Kitajci so Slonokoščeno obalo premagali s 83:73.

Skupina D
V soboto šokirana Španija ni imela preglavic z Novo Zelandijo (101:84). Kirka Penneyja so ustavili pri 21 točkah. Peterica Špancev je dala več kot 10 točk (največ Marc Gosol - 22). Kanadčani so v tretji četrtini vodili že za 17, nakar so na krilih 2000 navijačev Litovci pritisnili. Potem ko je Jermaine Anderson v zadnji sekundi zrešil trojko, je evropsko moštvo zmagalo s 70:68. Francozi so za drugo zmago brez težav odpravili Libanon.

Skupina A
Srbi, ki so se tudi brez kaznovanih igralcev znesli nad Angolo in zmagali za kar 50 točk, so se v skupini A v nedeljo popoldne pomerili z Nemčijo in ... izgubili! Rezultat je bil 82:81 in to po dveh podaljških. Prvi podaljšek je s trojko za 69:69 19 sekund pred koncem izsilil Rasić. V zadnji minuti podaljška ne eni ne drugi niso dali točke in tako je bilo po 45 minutah 73:73 (z dvema prostima metoma je izenečil Perović). Živčni drugi podaljšek so bolje odigrali Nemci in minuto pred koncem vodili za pet. Z izgubljeno žogo, brez zadetega koša in s štirimi prostimi meti nasprotnika so se Srbi vendarle približali. Tri sekunde pred koncem pa je za zmago zgrešil Tepić. Po slabem začetku prvenstva je Angola v drugi tekmi te skupine le zaigrala, kot zna in z vodstvom od prve minute naprej Jordanijo premagala 79:65. Argentina, ki velja za enega glavnih favoritov za naslov, je tudi drugo tekmo dobila šele v končnici. Avstralci so močni tudi brez Andrewa Boguta, padli so z 72:74.

Skupina B
Na prvem obračunu z ZDA po 16 letih Hrvaška izbrana vrsta ni dala takšnega odpora, kot bi si ga želela. Priložnost za popravni izpit so varovanci Josipa Vrankovića izkoristili proti Iranu (75:54). Za 20 so vodili že ob polčasu. Po Sloveniji so Tunizijo premagali še Brazilci, a le za 15 (naši so jo za 22). Izbranci Memija Bečirovića pa so to nedeljo klonili proti ZDA.