25 ogledov

Dobre napovedi za Jermana

jerman1_afp Žurnal24 main
Slovenski alpski smučar Andrej Jerman je bil 12. na zadnjem uradnem smukaškem treningu pred sobotnim prvim smukom za svetovni pokal alpskih smučarjev v novi sezoni v kanadskem Lake Louisu.

Med trideseterico je pristal še Rok Perko (28. čas), medtem ko so se na progi preizkusili še preostali slovenski tekmovalci Andrej Križaj, Gašper Markič, Andrej Šporn in Aleš Gorza, ki so pripeljali v cilj, a s slabšimi časi.

Najhitrejši je bil avstrijski smučar Michael Walchhofer (1:50,66) pred Američanom Bodejem Millerjem (+0,59) in Italijanom Wernerjem Heelom (+0,74). Najboljši slovenski smukač Jerman je za najhitrejšim zaostal za 2,01 sekunde, Perko pa za 2,72 sekunde.

Na prvem treningu je bil Jerman prav tako najboljši med Slovenci, ko je vpisal deseti čas, medtem ko drugega treninga zaradi slabega vremena niso opravili.