57 ogledov

Domen Prevc mladinski podprvak!

domen prevc Profimedias
Domen Prevc je na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju osvojil srebrno kolajno. Zmagal je Nemec David Siegel.

Domen Prevc je upravičil vlogo glavnega aduta slovenske reprezentance in na mladinskem SP v romunskem Rašnovu osvojil srebrno odličje. S tem je ponovil dosežek starejšega brata Petra, ki je na mladinskem SP pred šestimi leti v Hinterzartnu zaostal le za Michaelom Hayböckom.

Šestnajstletni Prevc je v prvi seriji skočil 95 metrov in si delil vodstvo z Japonskem Ryoyujem Kobayashijem. Tretji je bil Nemec David Siegel. Slednji je v drugi seriji prikazal izredno dober skok (96,5 m) in vrgel rokavico obema vodilnima.

Prevc je bil meter krajši od Nemca in zasedel drugo mesto, daljava 95,5 metra pa je zadostovala, da je tretjeuvrščenega Japonca ugnal za pičle 0,2 točke.

Od ostalih slovenskih predstavnikov se je najbolje odrezal Bor Pavlovčič, ki je osvojil 10. mesto. Anže Lanišek je bil 16., Tilen Bartol pa 27.

Na tekmi mladinskega SP so nastopili tekmovalci od 16. do 20. leta starosti.

V Rašnovu je danes ob 13. uri še tekma mladink, na startu in v boju za visoka mesta sta Ema Klinec in Nika Križnar.