Pred odhodom slovenske izbrane vrste v Katovice, so se slovenski košarkarji in strokovni štab še zadnjič podružili z novinarji. Tokrat si je čas za sedmo silo vzel tudi Saša Dončić, sicer športni direktor slovenske reprezentance in oče prvega zvezdnika Slovenije Luka Dončić.
Spregovoril je tudi o nenavadnem dogajanju pred začetkom priprav, ko sta praktično pet pred dvanajsto nastopa odpovedala Vlatko Čančar in Josh Nebo. Predvsem odpoved slednjega je močno bolela, saj je slovenski izbrani vrsti zmanjkalo časa, da bi se podala v lov za novim naturaliziranim (najverjetneje) Američanom – tako so po 10 letih spet angažirali Alena Omića.
"Jaz sem bil z Joshem Nebom celo sezono na vezi. Najprej po prvi poškodbi, nato po drugi in tudi po tretji. Nikoli ni rekel, da kdaj ne bo igral za reprezentanco. Tudi če bi se uvrstil v finale italijanskega prvenstva, ki je bilo na sporedu v začetku julija, je bilo rečeno, da bo igral," besede Dončića prenaša Ekipa24.
"Naši zdravstveni in kondicijski delavci ter fizioterapevti so vrhunski, imamo vse izvide in vemo, o čem govorimo. Tukaj so se zgodile čudne stvari. Tudi Vlatku Čančarju nikoli ni bilo težko igrati za reprezentanco, dokler ni podpisal za Milano," je dodal Saša Dončić.
"Nerazumljivo, ampak tako je. Kaj se bo dogajalo naprej, se moramo pogovoriti z vlado republike Slovenije. Konec koncev je Nebo dobil slovenski potni list za igranje košarke, česar zdaj ne počne. Tukaj jaz ne vidim več nobenega smisla, da bi še sodelovali na kakršen koli način," je bil oster direktor slovenske reprezentance in tako na nek način že "zaprl okno" Nebu.
dezurni@styria-media.si
Stari dončič se vedno šlepa ni se sposoben pogledati v ogledalo prejšna generacija vodstva je bolan TOP zato tudi medalija
"Dončić, kaj ima vlada z košarko?" Kot pravi pregovor "riba smrdi pri glavi", zato bi bilo potrebno prevetrit celotno košarkasko linijo upravljanja funkcionarjev in njihovih pomočnikov. Poglejmo koliko let imajo nekateri funkcije? Po mojem je potrebno dobro prevetrit vse športne… ...prikaži več zveze v državi - potreno jih je osvežit. Kar se dogaja v športu ni stvar vlade oz. politike. Oni so lahko samo sponzorji (denarno) ostalo pa nič.
Tale stari Dončić je posesiven, brez konkurence. Luka je odraščal z mamo sedaj pa se šlepa zraven in išče zgolj koristi..