42 ogledov

Drevova še boljša kot v Söldnu

Ana Drev veleslalom Sölden EPA
Francozinja Tessa Worley je zmagala na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark v ameriškem Killingtonu. Druga je bila Norvežanka Nina Loeseth, tretja pa Italijanka Sofia Goggia. Najboljša Slovenka Ana Drev je bila šesta, preostale se niso uvrstile v finale.

Prva vožnja se je zaradi tehničnih težav začela z več kot polurno zamudo, saj niso mogli zagotoviti televizijskega prenosa, najbolje pa jo je presmučala Norvežanka Nina Loeseth, ki se je kot prva podala na progo. Na drugem mestu je z devetimi stotinkami sekunde zaostanka sledila Francozinja Tessa Worley, tretja pa je bila Italijanka Federica Brignone (+0,64).

Dobro izhodišče pred finalno vožnjo je imela tudi Ana Drev na sedmem mestu. Potem, ko je bila na uvodu sezone v Söldnu deseta, je tokrat še izboljšala svojo uvrstitev. Navkljub napaki na položnejšem delu proge je osvojila šesto mesto in le za mesto zaostala za ameriško šampionko Mikaelo Shiffrin ter v ameriški zvezni državi Vermont le za 29 stotink zgrešila zmagovalni oder.

Na najvišjem mestu se je prvič po skoraj treh letih znašla Tessa Worley, osem desetink za njo je bila na koncu vodilna s prvega nastopa Loesethova, Sofia Goggia pa se je iz štirinajstega mesta prvič doslej v svetovnem pokalu prebila med prve tri.

Ostale Slovenke skromne

Drevova je bila tokrat edina Slovenka med najboljšo trideseterico, kajti Tina Robnik je na prvi progi tik pred drugim vmesnim časom padla, prepočasni za uvrstitev med najboljših trideset sta bili Katarina Lavtar, ki je z zaostankom 4,72 sekunde zasedla 32. mesto, in Ana Bucik, ki je bila z zaostankom 5,68 sekunde 42. Lavtarjeva je za finalnim nastopom zaostala za 47 stotink sekunde.

Prva vožnja je bila usodna tudi za zmagovalko uvodne preizkušnje v Söldnu in lanskoletno dobitnico velikega kristalnega globusa, Švicarko Laro Gut.

Nemška šampionka Viktoria Rebensburg je po premoru zaradi poškodbe dobro nastopila na prvi progi in bkila peta, nato pa zdrsnila na 19. mesto. Zaradi poškodbe kolena na treningu v začetku oktobra na uvodni tekmi sezone ni mogla nastopiti.