Drevovi dvignjen palec Andree Massija

zlata lisica
1/22
Anže Petkovšek
Viktoria Rebensburg je zmagovalka veleslaloma za 52. Zlato lisico. Ana Drev je v finalni vožnji s šestega mesta napredovala na drugo. Tina Weirather je bila tretja.

Ana Drev je slovenska junakinja 52. Zlate lisice. Tridesetletnica, ki je bila po prvi vožnji uvrščena na šesto mesto, v finalu ni podlegla pritisku in z odlično predstavo prevzela vodstvo.

Ob prečkanju ciljne črte je njenemu nastopu prikimal tudi Andrea Massi in zmagoslavno iztegnil palec.

Drevova do letošnje izvedbe v Mariboru še nikoli ni bila boljša kot 22. Katarina Lavtar, edina preostala slovenska finalistka, je osvojila 17. mesto (+2,28).

Peta Slovenka z veleslalomskimi stopničkami

Tridesetletna tekmovalka iz Šmartnega ob Paki je vodstvo ubranila tudi po nastopu Tine Weirather iz Liechtensteina, ki je za Slovenko zaostala dve stotinki sekunde. S prvega mesta Drevove ni uspelo izriniti niti Norvežanki Nini Loeseth (+0,72), odstop Švicarke Lare Gut, tretje po prvi vožnji, je pomenil, da bo Slovenka še drugič letos osvojila stopničke, prvič v Mariboru.

Rebensburgova, ki je bila druga na prvi progi, je Šmarčanko izrinila s prvega mesta. Na startu je ostala le še Avstrijka Eva-Maria Brem, ki pa je nazadnje zaostala za prvimi tremi. Družbo Rebensburgovi in Drevovi je na zmagovalnem odru tako delala še Weiratherjeva (+0,34).

Drevova je osvojila še 21. slovenske stopničke na tekmah za Zlato lisico. Po Tini Maze, Špeli Pretnar, Mojci Suhadolc in Urški Hrovat je komaj peta Slovenka z veleslalomskimi stopničkami v svetovnem pokalu.

Odstop obeh najboljših smučark sezone

V drugi vožnji mariborskega veleslaloma sta odstopili tako Američanka Lindsey Vonn kot Švicarka Lara Gut, kar pomeni, da se razmerje na prvih dveh mestih v skupnem seštevku ni spremenilo, vodi Vonnova (900) s 45 točkami naskoka pred Gutovo (855). Rebensburgova (680) je skočila na tretje mesto skupno ter drugo mesto v veleslalomskem seštevku z le 32 točkami zaostanka za vodilno Bremovo. Drevova se je z dvema drugima mestoma zavihtela na sedmo mesto v posebnem seštevku discipline, za vodilno zaostaja 215 točk, ter 23. mesto v skupnem seštevku.

''Lisičke'' bodo prejele zlate broške

Najuspešnejše tri smučarke v veleslalomu in slalomu, torej kombinaciji pohorskega pokala, bodo prejele tradicionalne zlate broške, ki predstavljajo znak Zlate lisice.

Zlate broške so tradicionalna nagrada najboljšim v kombinaciji mariborskih tekem za svetovni pokal od leta 1995. Zlato za broške je čistine 585, v različicah iz rumenega, belega in rdečega zlata. Broške je izdelala mariborska oblikovalka zlata Diana Toplak.

Pred tem so na Zlati lisici najboljše v kombinaciji dobile za nagrado lisičje kožuhe, zlate, srebrne in bronaste lisice.