46 ogledov

Dvojček Feuza, Kline višje kot na smuku

beat feuz EPA
Švicarski alpski smučar Beat Feuz je dobil še drugo zaporedno tekmo na finalu svetovnega pokala v St. Moritzu. Edini slovenski predstavnik Boštjan Kline je bil deveti (+1,00).

Beat Feuz je bil po zmagi v sredinem smuku najhitrejši tudi v današnjem superveleslalomu, drugouvrščena Norvežana Alexandra Aamodta Kildeja in Kjetila Jansruda, ki sta dosegla enak čas, je premagal za desetinko sekunde.

"Ti zmagi sta zagotovo velika motivacija za naprej. Naslednje leto je tu svetovno prvenstvo, upam lahko, da se me bodo poškodbe končno izognile, da se bom lahko normalno pripravil in nato tekmoval od začetka do konca sezone," je svoje želje obelodanil 29-letni Švicar, zaradi številnih poškodb eden največjih osmoljencev zadnjih let v smučarski karavani.

Edini slovenski predstavnik Boštjan Kline je zaostal točno sekundo in zasedel deveto mesto. V sredo je bil 11. na smuku.

Mali kristalni globus je s 415 točkami osvojil Kilde, Jansrud jih je osvojil 375, popolno dominacijo Norvežanov pa s 310 točkami zaključuje poškodovani Aksel Lund Svindal.

"To je res neverjetno, za mano je sanjska sezona. Tega nisem pričakoval, a ko se je Aksel poškodoval, je bilo vse mogoče. To, da smo trije Norvežani na vrhu, je res fantastično. Smo majhna ekipa, a zelo močna," je povedal Kilde, na twitterju pa čivknil "Odlično opravljeno delo v St. Moritz fantje".

Veliki kristalni globus si je že pred časom zagotovil Avstrijec Marcel Hirscher, ki je tokrat zasedel peto mesto.