16 ogledov

Ebel: Miklavž ni prinesel točk

Hokejisti Jesenic in Olimpije so na gostovanju vknjižili nova poraz v Ligi Ebel. Ljubljančani so s 5:1 klonili proti vodilnemu KAC-u, Železarji pa s 5:2 proti Medveščaku.

Začetek srečanja v Celovcu je minil v izenačeni predstavi obeh ekip, do prve izključitve, ko je strel Ratchuka z modre linije končal za hrbtom Matije Pintariča.

Olimpija je imela že dobro minuto kasneje priložnost za izenačenje, saj so imeli igralca več na ledu, vendar so po napaki v napadu do drugega zadetka prišli hokejisti KAC-a. V nadaljevanju so zmaji po zaslugi številnih izključitev na domači strani imeli več od igre, vendar so bili Petr Šachl, Tomi Mustonen in Jeff Tory nenatančni. Še najlepšo priložnost je zapravil Boštjan Groznik, ki je v 5. minuti zadel vratnico.

Celovčani so v drugem delu povsem dominirali na ledeni poskvi, vendar so si do 32. minuti prek Schellanderja in Ratchuka priigrali le dve pravi priložnosti za zadetek. V 32. minuti so domači hokejisti dosegli tretji zadetek na tekmi, ko je odbiti strel Brandner z drsalko spravil v mrežo Olimpije. Dobro minuto kasneje so domačini še četrtič zadeli, s polrazdalje je zadel Kalt. Zmaji so do prve prave priložnosti v tem delu prišli šele v 37. minuti, ko je streljal Erik Pance v zadnji minuti pa je priložnost za prvi zadetek zmajev zapravil še John Hughes.

Nov poraz Jesenic
Jeseničani
so se do zadnje tretjine v Zagrebu dobro upirali Medveščaku. Železarji so še tik pred iztekom 2. tretjine bili neodločen boj (2:2). Le 12. sekund pred piskom sirene za konec 2. tretjine je za novo vodstvo Zagrebčanov zadel Frank Banham in rdečo četo spravil ponovno v vlogo 'lovcev'. Toda lov je bil neuspešen. Gostitelji so v uvodu zadnjega dela uspešno zaustavili jeseniški nalet ob igralcu več, nakar so sledile domače minute, voda na mlin zmagi Medveščaka pa je bila izključitev Wada Skloneya do konca tekme, kar je botrovalo nervozi v jeseniških vrstah, to pa so medvedi s pridom izkoristili in železarjem zadali že sedmi zaporedni poraz.