59 ogledov

Einfaltova srebrna na SP

Lea Einfalt, smučarski tek Saša Despot
Slovenska smučarska tekačica Lea Einfalt je na mladinskem SP v nordijskem smučanju osvojila srebrno medaljo na desetkilometrski preizkušnji v prostem slogu v kategoriji U23.

Slovenske barve sta branili še Eva Urevc in Manca Slabanja, ki sta zasedli 32. in 34. mesto.

Pred tem sta bili na sporedu še preizkušnji za mladinke in mladince v prostem slogu. Na deset kilometrov je Anja Mandeljc končala na desetem mestu, Anita Klemenčič pa je bila uvrščena na 26.

Tudi v moški konkurenci sta Slovenijo zastopala dva tekmovalca, na 15-kilometrski preizkušnji je Benjamin Črv zasedel 38., Janez Lampič pa 40. mesto.