9 ogledov

Fabjanova na koncu 21.

majdic2_dmj_main Žurnal24 main
Vesna Fabjan je bila na uvodni tekmi sezone svetovnega pokala v smučarskem teku v Düsseldorfu najboljša Slovenka. Edina se je prebila skozi kvalifikacije in bila na koncu 21.
Vesna Fabjan je bila na prvi tekmi svetovnega pokala v nemškem Düsseldorfu najboljša Slovenka. Edina se je prek kvalifikacij - nastopila je odlično in osvojila osmo mesto - prebila v zaključne boje, kjer pa je nato izpadla četrrfinale in na koncu osvojila 21. mesto. Katja Višnar je nastop v šprintu na 0,8 kilometra končala na 34. mestu, Petra Majdič pa je bila z dobrimi petimi sekundami zaostanka 36. Na prvih treh mestih so bile finske tekačice Pirjo Muranen, Kirsi Peraelae in Virpi Kuitunen.

V moški konkurenci je bil Nejc Brodar, edini Slovenec na uvodni tekmi sezone svetovnega pokala v smučarskem teku, ki je bila prav tako v Düsseldorfu, v kvalifikacijah šprinta na 1,5 kilometra na 72. mestu med 77 tekmovalci. Najboljši je bil Nemec Josef Wenzl pred Švedom Bjoernom Lindom in Fincem Matiasom Strandvallom.