18 ogledov

Fabjanova prvi finale končala na petem mestu

Vesna Fabjan Žurnal24 main
Novoletna tekaška turneja Tour de Ski se je nadaljevala s sprintom v prosti tehniki v Dobbiacu (pesta etapa), ki ga je dobila Marit Björgen. V finale se je prvič letos prebila tudi Vesna Fabjan, ki je na koncu osvojila peto mesto.

Slovenska smučarska tekačica Vesna Fabjan je na šesti preizkušnji Tour de Skija, sprintu prostega sloga v Dobiaccu, osvojila peto mesto. Zmagala je Norvežanka Marit Bjoergen pred Američanko Kikkan Randall in Poljakinjo Justyno Kowalczyk. Alenka Čebašek je bila 31., Barbara Jezeršek pa 45.

V skupni razvrstitvi toura vodi Kowalczykova, ki ima le 4,8 sekunde prednosti pred Bjoergnovo. Tretja, Norvežanka Therese Johaug, zaostaja že 2:26,9 minute. Fabjanova je 43. (+9:25,1).

V moški konkurenci, kjer slovenskih predstavnikov ni, pa je slavil Rus Nikolaj Morilov pred Norvežanom Pettrom Northugom in Švicarjem Dariom Cologno. Na touru skupno še vedno vodi Cologna, ki ima po šestih od devetih preizkušenj 13,5 sekunde prednosti pred Northugom in 1:28,2 minute pred Rusom Aleksandrom Legkovom.