43 ogledov

Fak sledil Peifferju, na koncu peti

biatlon oberhof fak Slovenia biathlon team
Nemški biatlonec Arnd Peiffer je zmagovalec zasledovalne preizkušnje svetovnega pokala na Holmenkollnu. Na 12,5 kilometra dolgi progi je s popolnim strelskim nastopom drugouvrščenega Norvežana Emila Hegleja Svendsna (2) ugnal za 31,2 sekunde, tretji je bil Rus Jevgenij Garaničev (+36,3/2). Jakov Fak je bil kot najboljši Slovenec peti (+1:08,0/2).

Na tekmi sta nastopila še dva slovenska tekmovalca. Klemen Bauer je bil 29. (+3:238,2/5), Janez Marič pa 42. (+5:19,3/3). Jakov Fak je bil leže strelsko brezhiben in se je zavihtel celo do tretjega mesta, v položaju stoje pa je bil dvakrat manj natančen, kar ga je potisnilo za vodilnega v svetovnem pokalu Francoza Martina Fourcada. Čeprav zaradi prehlada še vedno ni v najboljši tekaški formi, mu je kljub napadu Američana Tima Burkeja in Rusa Jevgenija Ustjugova uspelo do cilja obdržati peto mesto in si prislužiti že drugo podelitev cvetja šestim najboljšim na slovitem Holmenkollnu. S tem dosežkom je v trenutni razvrstitvi svetovnega pokala napredoval na 18. mesto.

"Krasno. Povsem nekaj drugega je tekmovati za takšne rezultate, kot pa se boriti za trideseterico. Tekaško sicer še nisem dovolj močan, vendar se z dobrim streljanjem lahko doseže tudi takšen uspeh. Pred zadnjim strelskim postankom sem cel krog tekel sam, če bi tekel v skupini, bi se lahko še malo spočil in morda posledično zadel tudi zadnji strel. Že na sprintu sem streljal z debelejšo rokavico, da pri teh nizkih temperaturah zaščitim prst, ki mi je ozebel lani. Za zdaj s tem nimam posebnih težav, le občutek za strel je malo manj intenziven in malenkost bolj počasi moram streljati. Komaj čakam skupinski start, kjer bi prav tako rad leže zadel vse tarče, ohranil priključek z najboljšimi in si v zaključku izboril še eno takšno uvrstitev," je iz Osla sporočil Fak.

"Vsi trije so nekako dosegli tiste uvrstitve, kamor glede na trenutno stanje sodijo. Jakov je sposoben uvrstitve med prvo peterico, Klemen bi moral boljše streljati in bi lahko ohranil dvajseterico, Marič pa je sestavil dober nastop, ki mu je tudi omogočil napredovanje. Jutri bomo najverjetneje imeli na skupinskih startih le Tejo (Gregorin) in Jakova, ki pa lahko ponovita današnja dosežka," je slovenske nastope ocenil trener Uroš Velepec.

Arnd Peiffer je prevzel vodstvo po prvem streljanju stoje, ko je zmagovalec sprinta Jevgenij Garaničev zgrešil eno tarčo in s stoodstotno strelsko statistiko ohranil položaj vodilnega vse do cilja. Rus, ki je do tedaj zasedal drugo mesto, je bil enkrat nenatančen tudi še na zadnjem strelskem postanku, domačin Emil Hegle Svendsen pa mu je drugo mesto izmaknil v zaključku tekme prav na delu proge, ki pelje tekmovalce za streliščem proti cilju. Biatlonke in biatlonci se bodo v nedeljo za leto dni poslovili od Norveške s skupinskima startoma ob 13.15 in 15.15.