28 ogledov

Fantastična predstava slovenskega asa

goran dragić miami heat Profimedias
Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA tokrat v domači dvorani gostili Sacramento Kings in po podaljšku zmagali s 108:96.

Junak večera je bil slovenski zvezdnik Goran Dragić, ki je dosegel 25 točk, osem skokov in osem podaj, Tyler Johnson je k zmagi vročice dodal 22 točk, od tega sedem v podaljšku.

''Vedeli smo, da so utrujeni. Tekme nismo želeli prepustiti. Izgubili smo zadnji dve domači tekmi. To smo potrebovali. Igrali smo z veliko energije, še posebej v podaljšku,'' je povedal Dragić.

Košarkarji Miamija so tako dosegli še 15. zaporedno domačo zmago nad Sacramentom, kar je rekordni zmagoviti niz prvenstva NBA. Naslednja tekma Miami Heat čaka v petek, ko bodo gostovali pri Toronto Raptors.

Beno Udrih pa je s svojo novo sredino Detroit Pistons gostil košarkarje New York Knicks, katerih član je tudi Saša Vujačić. Slovenski dvoboj je dobil Udrih, ki je z Detroitom s 102:89 ugnal kratkohlačnike za še tretjo zaporedno zmago v novi sezoni.

Najbolj sta se v vrstah domačih izkazala Tobias Harris s 25 in Marcus Morris z 22 točkami, Udrih pa je v 16 minutah k zmagi dodal šest točk ter po en skok in podajo. Pri kratkohlačnikih je bil prvi strelec Carmelo Anthony s 24 točkami, priložnost je dobil tudi Vujačić, ki je v petih minutah zbral dve točki, dva skoka in podajo.

New York Knicks bodo v sredo doma gostili Houston Rockets, Detroit Pistons pa bodo gostovali v New Yorku pri Brooklyn Nets.