10 ogledov

FedEx ekspres povozil Tipsarevića

roger federer
1/7
Na finalnem turnirju najboljše osmerice so danes na sporedu tekme skupine B. V prvem obračunu dneva je drugi nosilec in branilec naslova Roger Federer gladko s 6:3, 6:1 premagal Srba Janka Tipsarevića. Že v ponedeljek sta zmagi zabeležila Novak Đoković in Andy Murray.

Roger Federer je zabeležil že 40-to zmago na zaključnem teniškem turnirju v Londonu, s katero je začel pohod na svojo sedmo lovoriko. Na vprašanje, ali se je pravilno odločil, ko je izpustil zadnji masters sezone v Parizu, je Federer odgovoril:

''Nikoli ne bom izvedel, saj ne morem nazaj in igrati v Parizu. Vesel sem, da se počutim dobro v tem trenutku. Zadovoljen sem s svojo predstavo, saj nisem čutil nobenih oblečin. Pogoji so dobri, mislim, da enaki kot lani. Občutek imam, da dobro udarjam žogo,'' je po tekmi povedal Federer.

V prvem obračunu skupine B je s 6:3, 6:1 premagal Srba Janka Tipsarevića. FedEx je za zmago potreboval vsega 69 minut. Po manj kot desetih minutah igre je Švicar že vodil s 3:0, medtem ko se Tipsarević nikakor ni uspel prilagoditi pogojem O2 arene.

"Bil je preprosto predober"

Federer je Srba obstreljeval s prodornimi forehandi, medtem ko mu je odlično deloval tudi backhand udarec, ki zaradi nižjega odboja na zaprtih igriščih Švicarju vedno zelo dobro služi. Federer je v prvem nizu zadel dvanajst winnerjev in napravil devet neizsiljenih napak.

Tipsarević je dobil petnajst od dvaindvajsetih točk na svoj začetni udarec. Federer, ki je naslov osvojil leta 2003, 2004, 2006, 2007, 2010 in 2011, je v drugem nizu še bolj pritisnil na plin in od izenačenja na 1:1 dobil pet zaporednih iger.

''Roger je bil preprosto predober. V zadnjih dneh se nisem počutil najbolje, a tudi v prejšnih obračunih z njim nisem imel veliko uspeha. Poraza ne bi pripisal zdravstvenemu stanju. Verjetno bi izgubil v vsakem primeru, saj je v obeh nizih hitro povedel in Roger je najboljši igralec na svetu, kadar je v prednosti,'' je dodal Tipsarević.