14 ogledov

Ferrariju 11. etapa, majica vodilnega ostaja pri Rodriguezu

roberto ferrari Reuters
Italijanski kolesar Roberto Ferrari (Androni) je zmagovalec 11. etape dirke po Italiji od Assisija do Montecatini Termeja. Drugo mesto na 255 kilometrov dolgi preizkušnji je zasedel še en Italijan, Francesco Chicchi (Omega Pharma-Quick Step), tretji pa je bil Tomas Vaitkus iz Litve (GreenEDGE). Roza majica vodilnega ostaja pri Špancu Joaquimu Rodriguezu.

Gregor Gazvoda (AG2R La Mondiale), edini slovenski predstavnik na letošnjem Giru, je današnjo etapo končal na 168. mestu, zaostal pa je deset minut in dve sekundi.

Ferrari, ki je v tretji etapi tik pred ciljem zapeljal v Britanca Marka Cavendisha in ob tem zrušil še Američana Taylorja Phinneyja, je današnjo etapo dobil po sprintu glavnine. Za prvimi tremi kolesarji je ciljno črto prečkal Cavendish, ki je svoje moštvene kolege "izgubil" v zadnjem zavoju, ko je prišlo do padca, britanski kolesar pa sam ni zmogel višje.

V današnji etapi so deset kilometrov po startu pobegnili Olivier Kaisen (Lotto Belisol), Adrian Saez (Euskaltel), Simone Ponzi (Astana), Stefan Denifl (Vacansoleil-DCM), Manuele Boaro (Saxo Bank) in Mickael Delage (FDJ), glavnina pa jih je ujela šele v zadnjih kilometrih.

"To je življenjska zmaga! Zmagati etapo na Giru je najboljše za italijanskega kolesarja," so bile prve besede Ferrarija, ki je z zmago prišel do največjega uspeha v karieri.

V skupnem seštevku je še vedno v vodstvu Rodriguez, ki ima pred Kanadčanom Ryderjem Hesjedalom 17 sekund prednosti, Italijan Paolo Tiralongo na tretjem mestu pa zaostaja 32 sekund. Gazvoda je z zaostankom 1:08:44 ure na 141. mestu.

V četrtek kolesarje na Giru čaka 155 kilometrov dolga etapa od Seravezze do Sestri Levanteja.