51 ogledov

Finale – tega Slovenci ne poznajo

Takole se je svoje prve zmage v svetovnem pokalu veselil Avstrijec. (Foto: Reute Žurnal24 main
Trojica Slovencev se še petič v tej sezoni ni uvrstila v finale veleslaloma v Hinterstoderju – še najboljši je bil Janez Jazbec na 37. mestu. Prvič v karieri je zmagal Avstrijec Philipp Schörghofer.

Hinterstoder je bil zadnja postaja alpskih smučarjev pred svetovnim prvenstvom v Garmisch-Partenkirchnu. Veleslalom je dobil Avstrijec Philipp Schörghofer, Norvežan Kjetil Jansrud (+0,17) je bil drugi, Švicar Carlo Janka pa tretji (+0,20). Vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Hrvat Ivica Kostelić je na prvi progi, ki jo je postavil njegov oče Ante, vpisal 14. čas (+1,32), nato pa je v finalu zasedel deseto mesto (+0,67).

Tudi peti veleslalom sezone je minil brez slovenskega predstavnika v finalu. Na startu so bili sicer trije Slovenci. Janez Jazbec je bil še najbližje uvrstitvi v finale s 37. časom, ostala dva sta bila še počasnejša. Aleš Gorza je zasedel končno 43. mesto, Miha Kürner pa 44.