Šport

Flander ni bil pravi

Rok je želel dokazati, da še zna, a mu na prvi tekmi v ZDA ni uspelo. (Foto: EPA Žurnal24 main
"Nisem bil pravi. Naredil sem preveč napak, da bi bil boljši," je po prvi tekmi v paralelnem veleslalomu v Telluridu dejal Rok Flander, potem ko je kot najboljši Slovenec zasedel 10. mesto.

Deskarji alpinci so se v ameriškem Telluridu merili na drugi tekmi svetovnega pokala. V prvem letošnjem paralelnem veleslalomu je zmagal Kanadčan Matthiew Morison pred Avstrijcem Benjaminom Karlom ter francoskim veteranom in povratnikom na tekmovališča Mathieujem Bozzettojem.

Intervju s Flandrom!
Rok Flander je za zurnal24.si dejal, da želi dokazati, da je v vrhunski formi, in da je cilj za olimpijske igre jasen – kolajna. Preberite intervju.

V finale so se uvrstili trije Slovenci, Rok Flander je zasedel 11., Rok Marguč 12., Izidor Šušteršič pa 13. mesto. Take so bile uvrstitve Slovencev že po kvalifikacijah, nato pa so vsi izpadli v boju za četrtfinale. Žan Košir je bil 32., Jernej Demšar pa 40.

"Nisem bil pravi. Izpadel sem proti Avstrijcu Imgemarju Walderju. Naredil sem preveč napak, da bi bil boljši. Ne počutim se najbolje, zaradi suhega zraka imam težave z grlom. A v tem in visoki nadmorski višini, ki je huda preizkušnja za telo, nočem iskati opravičil. Te težave me ne bodo spravile s tira na poti do olimpijske kolajne," se ne predaja nekdanji svetovni prvak.

V ženski konkurenci, kjer je zmagala Švicarka Fränzi Maeger Kohli, je bila edina Slovenka Glorija Kotnik na 14. mestu. S tem je Kotnikova potrdila olimpijsko normo. V Telluridu bo v četrtek še ena tekma, deskarji se bodo še enkrat pomerili v paralelnem veleslalomu.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.