V ligi NHL so se med seboj pomerili hokejisti Pittsburgha in Philadelphie. Slavili so gostitelji iz Philadelphie, ki so tako zmanjšali zaostanek v zmagah na 1:3. Blestel je Joffrey Lupul.
Liga NHL, 3. kolo končnice
|
|
Pittsburgh :
Philadelphia 2:4 (3:1)*
|
Gostitelji so proti vratom Pittsburgha pritisnili že takoj na začetku tekme, kar se jim je obrestovalo v deveti minuti igre, ko je zadel Lupul, dobre tri minute kasneje je vodstvo na 2:0 ob igri z igralcem več povišal Briere. Vendar s tem strelskih vaj hokejistov Philadelphie še zdaleč ni bilo konec, saj je izid tretjine, minuto in deset sekund pred koncem, postavil Jeff Carter.
|
|
|
Veselje Talbota in Staala v zadnji tretjini © Reuters |
"Res je, da če zaostajaš za gol, potem avtomatsko spremeniš stil igre. Zagotovo je veliko lažje, če vodiš, še posebno za tri gole," je po tekmi povedal Lupul in dodal: "Začeti silovito je bil naš plan. Čeprav so nam v zadnji tretjini s čudnim zadetkom izza gola prišli zelo blizu, smo igrali svojo igro." Z rezultatom je bil zadovoljen tudi trener John Stevens : "Končno smo začeli streljati proti golu." Stevens je bil nasmejan, čeprav se je njegovim varovancev skorajda spet ponovilo to, kar se jim na zadnjih tekmah vseskozi dogaja. In sicer, da tekme izgubljajo v sami končnici: "Očitno poznamo način, kako narediti še tako dolgočasno tekmo zanimivo."