601 ogledov

Francozi so se vrnili iz izgubljenega položaja

Francija - Danska Epa
Francoska rokometna reprezentanca si je z zmago nad Dansko (30:29) zagotovila nastop v polfinalu evropskega prvenstva.

Francoska rokometna reprezentanca je na zadnji tekmi drugega dela moškega evropskega prvenstva na Madžarskem in Slovaškem premagala Dansko s 30:29 (12:17) in osvojila prvo mesto v skupini 1.

Francija se bo v petek v polfinalu v Budimpešti pomerila s Švedsko, Danska pa s Španijo.

Rokometaši iz Hamletove dežele so silovito odprli današnji osrednji obračun v madžarski prestolnici in Francoze zasenčili v vseh prvinah igre. Lanski olimpijski prvaki iz Tokia so tekmecem gledali v hrbet vse do končnice dvoboja, pri zaostanku 22:27 v 47. minuti pa so v končnici zaigrali naravnost fantastično in v 57. minuti prvič izenačili na 28:28. V izdihljajih tekme je - ob sijajni in kolektivni francoski predstavi v obrambi - v napadu "eksplodiral" Dika Mem in z dvema goloma Dancem prizadejal prvi poraz na turnirju.

Pri Francozih sta bila najbolj učinkovita Hugo Descat in Mem z osmimi goli, pri Dancih pa Niclas Kirkelokke z 10 in Jacob Holm z devetimi zadetki.

Islandija je na današnji prvi tekmi premagala Črno goro s 34:24, a zavoljo francoske zmage nad Dansko osvojila tretje mesto v skupini in se bo v petek za končno peto mesto pomerila z Norveško, tretjeuvrščeno izbrano vrsto iz skupine 2. V islandski izbrani vrsti je na današnji tekmi blestel Omar Magnusson, v črnogorski Miloš Vujović, oba sta dosegla po 11 golov.

Obračun med Hrvaško in Nizozemsko se je končal z nedoločenim izidom 28:28. Pri Hrvatih sta bila najbolj učinkovita Ivan Martinović z 12 in Marin Šipić z osmimi goli, pri Nizozemcih pa je Luc Steins dosegel šest, Tom Jansen pa pet golov.

Marin Šipić | Avtor: Epa Epa