18 ogledov

Francozi šokirali Špance, ZDA zlahka

Američani zatrjujejo, da Slovenije ne bodo podcenjevali. (Foto: Reuters)
1/45
Največje presenečenje prvega kola SP so pripravili Francozi, ki so premagali branilce naslova Špance (72:66). Grki s težavami prek Kitajcev, Srbi so razbili Angolo, Hrvati pa niso bila ovira za ZDA.
Prodirali so, zabijali, podajali, metali trojke ... poglejte vrhunce prvega dne SP v galeriji.

Po zmagi Slovenije nad Tunizijo so prvo zmago v "slovenski" skupini zabeležili še Američani. Naše južne sosede Hrvate so premagali s 106:78. Mladi Hrvati so začeli pogumno, v drugi četrtini pa so Kevin Durant in soigralci pokazali, koliko veljajo. Dobili so jo s 26:6 in prednosti višje od 20 točk niso več izpustili iz rok. Peterica Američanov je srečanje končala z več kot 10 točkami - najboljši je bil Eric Gordon (16). "To ni bilo vse. Zmoremo še mnogo več," je po prvi zmagi ekipe, ki ni bila svetovni prvak že 16 let, zagrozil branilec Chauncey Billups. V tretji tekmi skupine je Brazilija po pričakovanjih premagala Iran (81:65).

David Andersen je s košem 13 sekund pred zadnjo sireno preprečil veliko presenečenje. Avstralci so Jordance tako le premagali s 76:75. Aleksandar Rasić je dal v prvi četrtini 14 točk in Srbi so z delnim izidom 20:6 začeli pot do visoke zmage nad Angolo 94:44. V derbiju kola skupine A je Argentina z 78:74 premagala Nemčijo.

Grki so ob polčasu vodili za 10, a so jih v tretji četrtini Kitajci (so brez Yaa Minga) ujeli. V končnici so Grki strnili vrste in zmagali 89:81. Čeprav so bili Rusi brez Viktorja Hrjape so Portoričane premagali 75:66. Turki so z levo roko premagali Slonokoščeno obalo (86:47). V drugem polčasu je večina članov prve peterke počivala na klopi.

Kirk Penney je dal 37 točk (zadel je le eno trojko iz devetih poizkusov) in to ni bilo dovolj za zmago Nove Zelandije nad Litvo (79:92). Fadi El Khatib je za zmago Libanona nad Kanado dal 31 točk. Branilci naslova svetovnih prvakov Španci so se Francozov lotili s podcenjevanjem, galski petelini pa tekme z veliko več želje in so za presenečenje dneva povsem zasluženo zmagali s 72:66.