17 ogledov

Gaborik v 115. minuti odločil maraton

marian gaborik new york rangers Reuters
New York Rangers so v konferenčnem polfinalu lige NHL v zmagah z 2:1 povedli proti Washington Capitals, potem ko je Marian Gaborik tretje srečanje odločil šele v 115. minuti podaljška.

Hokejisti New York Rangers so na tretji tekmi polfinala vzhodne konference v ligi NHL v gosteh po treh podaljških premagali Washington z 2:1. V dvoboju v zmagah zdaj vodijo prav tako z 2:1. V 15. minuti tretjega podaljška je zmago Newyorčanom prinesel Marian Gaborik.

Po rednem delu je bil izid 1:1, oba gola pa sta padla v drugi tretjini. Goste je v vodstvo popeljal Ryan Callahan v 27. minuti, izenačil pa je John Carlson štiri minute in pol zatem. Ekipi sta bili precej enakovredni na ledu, ne nazadnje so gosti proti domačim vratom sprožili le tri strele več (49:46), ob razpoloženih vratarjih, Henriku Lundqvistu pri New Yorku (45 obramb) in Bradenu Holtbyju pri Washingtonu (47 obramb), pa so bili podaljški neizogibni. Tudi v teh dolgo ni prišlo do odločitve, po skupno štirih urah in pol pa je vendarle Gaborik plošček spravil za Holtbyjev hrbet.

"Ko igraš tako dolge tekme, postane vse skupaj igra psihe. Čutil sem, da bolj kot bo tekma dolga, več možnosti ima moja ekipa. Imamo namreč psihološko zelo trdno moštvo. Nikoli se ne preda in to je ključno," je po tekmi povedal trener New Yorka John Tortorella.

V polfinalu zahodne konference v dvoboju med Nashvillom in Phoenixom je prvi znižal zaostanek v zmagah na 1:2, potem ko je pred domačimi navijači slavil z 2:0. Zadetka za domače sta že v prvi tretjini dosegla David Legwand in Mike Fisher, Pekka Rinne pa je ustavil vseh 32 strelov za prvi Nashvillov "shutout" v končnici po osmih letih. "Po porazih na prvih dveh tekmah si že pod velikim pritiskom, ki si ga naložiš sam. Zato je bilo toliko slajše dobiti tretjo tekmo, obenem pa tudi pokazati dobro igro. Zdaj je ta dvoboj videti popolnoma drugače," je po tekmi povedal Rinne.

Liga NHL:

Vzhod:
Washington Capitals : New York Rangers 1:2 - po tretjem podaljšku /1:2/

Zahod:
Nashville Predators : Phoenix Coyotes 2:0 /1:2/

V polfinalu zahodne konference v dvoboju med Nashvillom in Phoenixom je prvi znižal zaostanek v zmagah na 1:2, potem ko je pred domačimi navijači slavil z 2:0. Zadetka za domače sta že v prvi tretjini dosegla David Legwand in Mike Fisher, Pekka Rinne pa je ustavil vseh 32 strelov za prvi Nashvillov "shutout" v končnici po osmih letih.

"Po porazih na prvih dveh tekmah si že pod velikim pritiskom, ki si ga naložiš sam. Zato je bilo toliko slajše dobiti tretjo tekmo, obenem pa tudi pokazati dobro igro. Zdaj je ta dvoboj videti popolnoma drugače," je po tekmi povedal Rinne.