215 ogledov

Gajser znova grdo padel

Tim Gajser Facebook
Padec tudi tokrat odnesel boljšo uvrstitev.

Italijan Antonio Cairoli je zmagovalec prve vožnje dirke svetovnega prvenstva v motokrosu v elitnem razredu MXGP v nizozemskem Valkenswaardu. Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je bil sedmi, potem ko je v četrtem krogu padel. Do padca je bil Gajser tretji, potem pa je zdrsnil na 12. mesto in se moral prebijati naprej, nazadnje je še prišel do sedmega mesta in 14 točk za SP.

Za Cairolijem sta končala Belgijec Clement Desalle in Francoz Gautier Paulin.

Tim Gajser Motokros Šport Gajser s padcem v prvi vožnji ob skupno zmago

Na dirki v Valkenswaardu v šibkejšem razredu MX2 nastopa tudi Jan Pancar, ki pa je v prvi vonji z 31. mestom ostal brez prvih točk v sezoni. Zmagal je Španec Jorge Prado, drugi je bil Danec Thomas Kjer Olsen, tretji pa Nemec Henry Jacobi.