59 ogledov

Generalka za SP Ulissiju, Bole na 26. mestu

Diego Ulissi VN Montreala Diego Ulissi je bil najmočnejši v ciljnem sprintu.
Kolesarji so se v nedeljo merili na dirki za Veliko nagrado Montreala.

Italijanski kolesar Diego Ulissi je v nedeljo dobil kolesarsko dirko za VN Montreala. Po 205 kilometrih je bil v finišu močnejši od Španca Jesusa Herrade in Nizozemca Tom-Jelte Slagterja.

Favoriti, belgijski olimpijski prvak Greg van Avermaet in dvakratni svetovni prvak Slovak Peter Sagan, ki je v petek dobil VN Quebeca, tokrat s končnim razpletom niso imeli nič. Belgijec je bil sedmi, Slovak pa deveti, oba z zaostankom 16 sekund.

Nastopilo je tudi pet Slovencev. Najboljši je bil Grega Bole na 26. mestu, ki je zaostal 33 sekund. Janez Brajkovič je bil 55., Simon Špilak 60., Luka Pibernik 79., Borut Božič pa dirke ni končal.

Večini nastopajočih sta dirki v Kanadi služili kot priprava na svetovno prvenstvo v Bergnu na Norveškem, kjer bo cestna dirka na sporedu čez slabih 14 dni.