24 ogledov

Glavni tekmeci risov začeli z zmago

V Ljubljani se je s srečanjem med Južno Korejo in Madžarsko začelo svetovno prvenstvo v hokeju divizje 1. S 4:2 so slavili Madžari. Risi v boj proti Poljakom ob 20. uri.

S tekmo Madžarska - Južna Koreja se je v Ljubljani začelo svetovno prvenstvo divizije I (skupina B) v hokeju. Na prvi tekmi so bili s 4:2 (0:0, 3:1, 1:1) boljši Madžari, ki so največji tekmeci risov v boju za elitno skupino. V večerni tekmi prvega kola so Slovenci po težkem boju s 3:2 ugnali Poljake.

Favorizirani Madžari so šele v drugi polovici tekme strli odpor Korejcev. Ti so prvo tretjino zdržali brez prejetega zadetka, nato z golom Kim Ki Sunga celo povedli, sledilo pa je obdobje boljše igre slovenskih vzhodnih sosedov. Roger Holeczy, Janos Vas, Imre Peterdi in Csaba Kovacs so poskrbeli za pričakovano zmago, čeprav je strelec prvega korejskega gola ob koncu poskrbel še za znižanje na 2:4.

Britanci boljši od Hrvatov

Na drugi tekmi je Velika Britanija s 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) premagala Hrvaško. Britanci so si prvo zmago na turnirju priborili v drugi tretjini. V prvi jih je v vodstvo popeljal Jonathan Phillips, na začetku druge je izenačil Dominik Kanaet, Ben O'Connor ter Greg Chambers pa sta poskrbela za vodstvo s 3:1 po dveh tretjinah. V zadnjem delu pa je hrvaškega vratarja Vanjo Beliča premagal še Robert Dowd.