19 ogledov

Gorenje po zmagi pred Celjane

Bezjak je dosegel štiri zadetke. (Foto: Gregor Katič) Žurnal24 main
V četrtem kolu državnega rokometnega prvenstva so se zmage v Rdeči dvorani razveselili domači rokometaši Gorenja, ki so z 29:23 premagali konkurente iz Maribora.

Velenjčani so se pri izidu 6:6 odlepili od Mariborčanov, ki niso mogli slediti visokemu tempu Os. Ob polčasu je na semaforju pisalo 15:11 za domače, ki so v nadaljevanju še nekoliko stopili na plin in prednost rutinirano zadržali vse do konca. V vratih Gorenja se je izkazal vratar Ivan Gajič, medtem ko je pri Mariboru blestel Razgor, ki je v statistiko vpisal sedem zadetkov.

Cimosu derbi v sredo
Rokometaši Cimos Kopra so v prvem letošnjem derbiju v državnem prvenstvu že v sredo tesno s 36:35 ugnali Celjane, ki so po veličastni zmagi proti Kielcam v Ligi prvaki padli na trdna tla. Celjani so še v nedeljo blesteli v Ligi prvakov in v gosteh gladko ugnali poljske Kielce (36:30). Že v sredo pa so pivovarji doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. V državnem prvenstvu je rokometaše Celja Pivovarne Laško v prvem velikem derbiju v letošnji sezoni za gol ugnal Cimos Koper (36:35).

Koprčani, ki so bili pričakovano bolj motivirani od utrujenih Celjanov, so vodili praktično celotno srečanje. V 53. minuti je sicer uspel izenačiti Dragan Gajić, a že štiri minute kasneje so domači vodili s tremi zadetki prednosti. Kljub napeti končnici, ko so se Celjani povsem približali in v zaključku prek Momirja Rnića zapravili priložnost za izenačenje, je to zadostovalo za pomembno zmago.

Srečanje je zaznamoval tudi incident, ki ga je izzval Celjan Petar Metličić. Hrvat je v 38. minuti ob grobem prekršku Roberta Konečnika nad Urošem Zormanom izgubil živce in sprožil verižno reakcijo. Sledilo je nekaj prerivanja, ki se je končalo z izključitvijo Metličića in Konečnika.