27 ogledov

Gorenje preživelo Trebnje

Marko Bezjak je bil z desetimi zadetki prvi strelec Gorenja. (Foto: Dejan Mijovi Žurnal24 main
Gorenje si na tekmi 5. kola 1. SRL proti Trimu v zadnjih minutah srečanja zagotovilo zanesljivo zmago. Slovan je na Kodeljevem klonil pred Ormožem. Novomeščani so ukanili Loko.

12. Šmartno H. F. B.  2

Rokometaši Slovana so doživeli še en poraz na domačem igrišču. Po neuspehu proti Slovenj Gradcu jih je v petem kolu v prvi slovenski ligi na Kodeljevem premagal še Jeruzalem Ormož z 31:30. Gorenje je gostovalo pri Trimu v Trebnjem in na koncu zmagalo s 35:28, čeprav je Trimo na krilih domačega občinstva dolgo držal priključek.

Do 21. minute je bil rezultat na tekmi med Celjem in Šmartnim ves čas izenačen, trikrat so bili v prednosti za zadetek gostje, sicer pa so vodili domači, ki so do tega trenutka izgubili kar osem žog. V 23. minuti so ti prvič prišli do prednosti dveh zadetkov, nekaj trenutkov zatem pa še do treh, obakrat je bil natančen Dragan Gajić. Trener gostov je zahteval minuto odmora, s katero je zaustavil nalet Celja, resnici na ljubo pa je do konca prvega dela ostalo malo časa, tako da za veliko povečanje vodstva niti ni bilo časa. Kljub temu so domači prednost še povišali za zadetek in to v trenutkih, ko je bil izključen Aleš Pajovič, Uroš Zorman pa je zadel sekundo pred iztekom prvega dela.

Drugi del so pivovarji začeli nekoliko odločneje in si hitro priigrali več priložnosti za zadetek, a se je uvodoma znova izkazal vratar Primož Cenkar. Celjani so nato v devetih minutah drugega dela prednost povišali na sedem zadetkov. Gostje so poizkušali Celjane zaustaviti z minuto odmora, a brez uspeha. Niti ob izključitvi Carlosa Prieta dve minuti kasneje gostje niso uspeli znižati rezultata. Domači trener Boris Denič pa je tudi v drugem delu v igro pošiljal večje število igralcev, tako da so priložnost dobili tudi Gašper Marguč, Urban Lesjak in Nejc Poklar v zaključku.