10 ogledov

Gorenje z granitno obrambo do zmage

Cehte je tokrat dosegel pet golov. (Foto: Gregor Katič) Gregor Katič
Rokometaši Gorenja so v 21. kolu 1. SRL prišli do zanesljive zmage nad Ormožani in tako naredili pomemben korak k osvojitvi naslova državnega prvaka.

Začetni mrk, ki ga je imel Ormož, so dobro izkoristile ose in že na začetku dvoboja prišle do prednosti petih zadetkov (7:2). Šele v 15. minuti je Ormožanom ponovno uspelo zatresti mrežo Gorenja. Domači strateg Branko Tamše je v prvem polčasu ponudil priložnost tudi mlajšim igralcem, ki so jo vsi dobro izkoristili. V prvem delu tekme je na igrišču blestel Matevž Skok, ki je zbral osem obramb. Strelsko razpoložena pa sta bila Stanojevič in Šimič, ki sta  prispevala vsak po tri zadetke.

Drugi polčas je bil na las podoben prvemu. Ose so nadaljevale s strelskimi vajami, medtem ko je bila gostujoča ekipa v svojem svetu. Gorenje je iz minute v minuto višalo prednost in vrnitve za ekipo Ormoža ni bilo več. Gorenje je z granitno obrambo in izvrstno realizacijo napadov v žep pospravilo dve novi točki.