25 ogledov

Govejškova takoj rekordno

Nastja Govejšek OKS Nastja Govejšek
V Londonu se je začelo letošnje evropsko prvenstvo v plavanju, za Slovence po najboljšem možnem scenariju.

Velenjčanka Nastja Govejšek je že v jutranjem nastopu na 50 m delfin s 26,35 za štiri stotinke sekunde izboljšala lasten državni rekord in dosegla sedmi jutranji čas.

Plavalka je bila z doseženim zelo zadovoljna, obenem pa spomnila na napako pri prihodu v cilj, kjer se je odločila za zavesljaj preveč, kar je njena rezerva za popoldan, kjer se ob optimalnem plavanju nadeja morebitne uvrstitve v finale.

Prvi je v vodo skočil Mariborčan Martin Bau, ki je s 3:50,90 na 400 m prosto potrdil dobro formo, dosegel osebni rekord in osvojil 15. mesto. Za Baua je bil nastop nekakšno ogrevanje pred torkovo tekmo na 1500 m prosto, na katerem je potrdilo o dobri pripravljenosti, s hitrejšim začetkom, izredno dobro je plaval na drugi polovici, pa je bil že danes dosegljiv tudi slovenski rekord Radovljičana Luke Turka - 3:50,74.