23 ogledov

Grizliji prekinili niz štirih porazov

Udrih Collison Gasol Oklahoma City Thunder Memphis Grizzlies liga NBA Končnica Reuters
Za Benom Udrihom je uspešen večer. Ekipa Memphis Grizzlies je s 103:95 v gosteh premagala Miami Heat. Udrih je kot član rezervne postave za zmago Memphisa prispeval 11 točk, tri podaje, dva skoka, dve ukradeni žogi v 19 minutah na parketu.

Memphis je proti Miamiju prekinil niz štirih porazov ter vknjižil še 22 zmago v tej sezoni. Košarkarji Memphisa so s statistiko 22 zmag in osmih porazov na četrtem mestu razvrstitve Zahoda v ligi NBA. Pri Memphisu je šest košarkarjev vpisalo vsaj deset točk ali več. Mike Conley je dal 24 točk, katalonski velikan Marc Gasol je dodal 22 točk, obenem pa je ujel še deset odbitih žog. Pri Miamiju je bil najnatančnejši Dwyane Wade s 25 točkami.

Ekipa Golden State Warriors je premagala Minnesoto Timberwolves s 110:97 in ostala na prvem mestu v ligi. Stephen Curry je zbral 25 točk za zmagovalce, ki so gostom prizadejali osmi poraz zapored.

Raptorsi ustavili Clipperse

Igralci Los Angeles Clippers pa so morali doma po osmih zmagah v nizu priznati premoč tekmecem iz Toronta. Raptorsi so zmagali s 110:98 in so najboljše moštvo na vzhodnem delu lige. Kyle Lowry je s 25 točkami in sedmimi podajami nadigral Chrisa Paula, ki velja za enega izmed najboljših branilcev lige. Ta je zadel le tri od dvanajstih metov iz igre za deset točk, imel pa je še osem asistenc. Litovec Jonas Valančiunas je za goste dodal 22 točk in 11 skokov. Kanadska zasedba si je zmago priborila v zadnji četrtini, v kateri pa Lowry le z dvema točkama ni blestel. Izkazali so se rezervisti Greivis Vasquez iz Venezuele (16 točk), Patrick Patterson (10) in Lou Williams (9).

Davis poražen v domačem mestu

Še na treh tekmah so zmagali gostje. Igralci Charlotte Hornets so priznali premoč ekipi Orlando Magic s 94:102, Brooklyn Nets Indiani Pacers s 85:110 in Milwaukee Bucks Atlanti Hawks s 85:90. V ekipi Orlanda se je izkazal Črnogorec Nikola Vučević z 22 točkami in 11 skoki, gostje pa so zmagali, čeprav je za domače 42 točk za rekord kariere dosegel Kemba Walker.

Ekipa Sacramento Kings je doma po podaljšku strla odpor New York Knicks s 135:129. DeMarcus Cousins je deset od svojih 39 točk dosegel v dodatnem delu igre, za Knickse pa je 36 točk prispeval Carmelo Anthony. Na domačem parketu so slavili še košarkarji Washington Wizards v dvoboju z Boston Celtics s 101:88, Chicago Bulls z New Orleans Pelicans s 107:100 in Utah Jazz s Philadelphio 76ers z 88:71. V Chicagu je Jimmy Butler dosegel 33 točk, v Chicagu rojeni Anthony Davis pa je bil z 29 točkami, 11 skoki in šestimi blokadami prvi mož Pelikanov.