46 ogledov

Gutovi mali globus, Štuhčeva do točk

lara gut tina weirather cornelia hutter EPA
Tina Weirather je zmagovalka zadnjega superveleslaloma sezone na finalu svetovnega pokala alpskih smučarjev v St. Moritzu. Ilka Štuhec je osvojila deveto mesto (+1,35).

Tekmovalka iz Liechtensteina je za 41 stotink sekunde premagala Švicarko Laro Gut, z zaostankom 59 stotink sekunde je tretje mesto zasedla Avstrijka Cornelia Hütter. Edina slovenska predstavnica Ilka Štuhec je bila deveta, za najhitrejšo je zaostala sekundo in 35 stotink.

Gutova si je z drugim mestom zagotovila mali kristalni globus, osvojila je 481 točk, že od srede je jasno, da bo Švicarka tudi skupna zmagovalka svetovnega pokala. Pred zadnjo tekmo je imela Gutova 19 točk zaostanka pred Vonnovo, ki pa zaradi poškodbe ne nastopa več in je morala tako danes vodstvo prepustili Gutovi, pred Američanko pa se je uvrstila še Weiratherjeva, ki sicer trenira s švicarsko reprezentanco in je danes na nek način izkoristila tudi prednost domačega terena.

"Danes sem se zelo dobro počutila, vedela, da bo treba iti na vse ali nič, tako tudi odpeljala, kar je bilo na koncu dovolj za zmago. Bila sem zelo motivirana," je po tekmi povedala Weiratherjeva. Edina slovenska predstavnica Štuhčeva, ki je tako opravila s hitrimi disciplinami za to sezono, je bila v sredo v smuku 16., danes pa deveta, za zmagovalko je zaostala sekundo in 35 stotink.

"To je fantastično. Vsi so govorili o skupni zmagi, a čakalo me je še nekaj tekem. To ni bila perfektna sezona, a pri smučanju je prav to dobro, da zmeraj obstaja prostor za napredek. V tej sezoni sem si velikokrat rekla, tu je treba delati več in tega se zelo veselim," pa je po tekmi dejala Gutova, ki bo tako velikemu vendarle dodala še en mali kristalni globus.

Drugo mesto v superveleslalomskem seštevku je osvojila Weiratherjeva, ki je zaostala 45 točk, tretja je bila Američanka Lindsay Vonn. Štuhčeva je s 182 točkami zasedla 12. mesto.

ilka štuhec | Avtor: EPA EPA