64 ogledov

Hirscher pridobil 20 mest, Skube do točk

Kristoffersen, hirscher, horošilov EPA
Norvežan Henrik Kristoffersen zmagovalec slaloma v Schladmingu. Matic Skube je z 19. mestom (+2,56) osvojil prve slalomske točke v letošnji sezoni.

Finalna vožnja nočnega spektakla na progi Planai je postregla s pretresljivim razpletom. Avstrijski adut Marcel Hirscher, ki je na prvi progi vpisal komaj 22. čas, z zaostankom 2,59 sekunde, se je v finalu zavihtel na stopničke, na kar drugo mesto. Ob prihodu v cilj je z naskokom skoraj ene sekunde prevzel vodstvo, nato pa prvo mesto zadržal vse do nastopa vodilnega slalomista Henrika Kristoffersena, tretjega na prvi progi, ki je Salzburžana premagal za 61 stotink sekunde. Tretje mesto je pripadlo Rusu Aleksandru Horošilovu, četrtemu na prvi progi.

Norvežan je ostal na prvem mestu tudi po nastopu zadnjih dveh na startu ter je vpisal še deseto zmago v svetovnem pokalu, šesto slalomsko v tej zimi. Kristoffersen je z zmago združil svojstven hattrick, trojček zmag Wengen-Kitzbühel-Schladming, kar je uspelo le enemu smučarju v zgodovini pred njim, in sicer Benjaminu Raichu leta 2001. Norvežan je pred dvema letoma prav na progi Planai zmagal prvič v svetovnem pokalu.

Nemec Felix Neureuther, ki je s startno številko ena postavil najhitrejši čas prve vožnje, je na drugi progi nastopil kot zadnji ter ni zdržal pritiska in je po napaki odstopil. Italijan Stefano Gross, ki je s startno številko pet, na prvi progi za drugi čas zaostal 53 stotink sekunde, je na koncu zaostal preveč, da bi ogrozil vodilna slalomista.

Po Val d'Iseru, kjer je sicer nato odstopil, je v finalu v tej zimi še drugič vozil član škofjeloškega Alpetourja Skube, ki je s startno številko 36 le prišel do tako želene uvrstitve med najboljših trideset ter najboljšega dosežka na slalomih v Schladmingu. Kritika glavnega trenerja moške ekipe za tehnične discipline Klemna Berganta po Kitzbühlu je očitno le zalegla. Nazadnje je bil član trideseterice marca lani na slalomih v Kranjski Gori (27.) in v Schladmingu (29.). Skube je ponovil svojo drugo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu, potem ko je bil februarja 2011 19. na slalomu v Banskem. Najboljši dosežek še vedno ostaja 12. mesto s slaloma v Adelbodnu, januarja 2011. Drugi Slovenec na startu 20-letni Aljaž Dvornik ni prišel v cilj in je ostal brez uvrstitve.