8 ogledov

Hrabrost ni rodila zmage

Slovenski odbojkarji so tokrat nastopili oslabljeni: manjkal je Matija Pleško. Žurnal24 main
Slovenska odbojkarska reprezentanca je na bržkone odločilni tekmi za uvrstitev v drugi del doživela poraz proti Slovaški 1:3 (21, -21, -32, -25).
Športni center: Jubilejni, gledalcev: 1200, sodnika: Pobornikov (Bolgarija), Rocha (Portugalska).

Slovenija: Vidič, Vinčič 2, Satler 1, Potočnik, Čebron 6, Pleško 8, Škorc, Urnaut 6, Gasparini 23, Pajenk 14, Komel 13, Flajs.
Slovaška: Masny 1, Pipa, Šabo 2, Ogurčak 28, Sopko st. 4, Nemec 6, Barbierik, Červen 9, Kmet 6, Sopko ml., Skladany, Diviš 16.

Izbranci selektorja Iztoka Kšele so se v tekmo podali podobno hrabro kot proti Špancem. Prvi niz so dobili na plus štiri (25:21) in imeli igro praktično ves čas pod nadzorom. Nekaj vode jim je steklo v grlo, ko so se Slovaki z zaostanka 21:15 približali na 21:20, a so Slovenci premogli dovolj znanja in koncentracije, da so niz dobili.

V drugem delu se je zgodba obrnila na glavo. Slovenski odbojkarji so začeli v krču in Slovaki so povedli kar s 16:8. Zaostanek so Slovenci le nekoliko omilili in na koncu enako kot Slovaki v prvem nizu izgubili z 21:25.

Odločilen srh vzbujajoč tretji niz
Slovaki so zopet začeli bolje in pobegnili na 18:14, a so se slovenski odbojkarji vrnili v igro in poskrbeli za infarktno končnico. Od izida 18:18 sta se reprezentaci ves čas izmenjavali v vodstvu, kar je trajalo dobre pol ure, ko je Slovaška reprezentanca izkoristila sedmo priložnost za osvojitev tretjega niza, ki ga je dobila s 34:32.

Zadnjo možnost za zmago je Slovenija pograbila z obema rokama in povedla z 20:16 ter imela priložnost celo za osvojitev četrtega in igranje v petem nizu (24:22), a jim je sreča zopet obrnila hrbet, saj so jih Slovaki na koncu premagali s 27:25.

Tekma proti Slovakom je bila idealna priložnost za uvrstitev v drugi del tekmovanja, kar bi bil tudi največji uspeh slovenske moške odbojke, a so jo slovenski odbojkarji zapravili. Tako jih čaka le še obračun s Francijo, ki pa je na papirju mnogo boljši nasprotnik.