16 ogledov

Hrvati prek žilavih Romunov

Slavko Goluza
1/6
Rokometaši so na svetovnem prvenstvu na Švedskem odigrali še ostale dvoboje prvega kola. Hrvati so strli odpor žilavih Romunov tudi s pomočjo slovenskih znancev Željka Muse in Vedrana Zrnića.

Hrvaška je veliko težje od pričakovanj strla odpor Romunije, končni rezultat: 27:21. Selektor Slavko Goluža je na prvi zadetek svojih izbrancev čakal kar devet minut, Romuni so tedaj vodili s 5:1, ob polčasu pa za dva gola. Drugi polčas je ponudil drugačno sliko. V 35. minuti je Hrvaška prvič povedla, nato pa je prednost le rastla.

"V drugem polčasu je začela delovati naša obramba, gole smo dosegali iz protinapadov. Manjkala sta nam Kopljar in Duvnjak, vendar se njuno stanje poškodb popravlja. Pohvaliti moram Željka Muso, ki je, ko je zamenjal Igorja Vorija, v igro vnesel precej živahnosti," je selektor Goluža pohvalil krožnega napadalca Gorenja. Prvi strelec naših južnih sosedov je bil Manuel Štrlek z osmimi goli, Ivano Balić – izbran za igralca tekme – in Vedran Zrnić, bivši član Prul in Gorenja, pa sta dala po štiri. Hrvaška v nedeljo igra z Alžirijo.