351 ogledov

Zmaji v Innsbrucku pohrustali morske pse

SŽ Olimpija Facebook Prizor s tekme v Innsbrucku.
Ljubljanski hokejisti so v 28. kolu razširjene avstrijske lige ICEHL dosegli četrto zmnago na zadnjih petih tekmah.

Hokejisti SŽ Olimpije so v okviru 28. kola lige ICEHL v gosteh ugnali TWK Innsbruck (0:3) in tako ohranjajo dobro formo zadnjih dni.

Ljubljanski hokejisti so se po porazu proti zadnjemu Gradcu prejšnji teden na domačem terenu vrnili z lepo predstavo v gosteh pri Innsbrucku, ki so ga premagali celo brez prejetega zadetka. Obenem so nadgradili predstavo izpred treh tednov, ko so v isti dvorani že slavili po kazenskih strelih s 3:2, današnjim tekmecem, neposrednim sosedom na lestvici, pa so se zdaj približali na pet točk (37-32).

Ključna za nov uspeh na Tirolskem sta bila zbrana ljubljanska obramba in vratar Lukaš Horak, ki se je po poškodbi spet vrnil med vratnici ljubljanskega kluba. Delo je opravil odlično, saj je ustavil vseh 36 strelov in bil eden ključnih mož za pomembne tri točke zeleno-belih.

Ti so večino dela v napadu, ki je prinesel te točke, opravili že v prvem delu. Innsbruck je sicer imel rahlo premoč, toda Ljubljančani so se brez težav ubranili, potem pa je mrežo domače zasedbe načel Chris Dodero v deseti minuti. Gosti so dobro igrali tudi ob številčni prednosti tekmecev, v 16. minuti pa sta Jaka Sodja in Miha Beričič ob igralcu manj pobegnila v protinapad, ki ga je prvi končal s podajo izza gola, drugi pa z zadetkom za 2:0.

Te prednosti domači niso mogli stopiti klub pritisku v nadaljevanju. V drugi tretjini je bilo pred vrati Horaka večkrat vroče, toda češki vratar ni klonil.

Domači so bili tudi v zadnji tretjini več pri ploščku in imeli več strelov (skupno na tekmi 36-19), a so se vse akcije končale z obrambami Horaka. Innsbruck je že dve minuti in pol pred koncem iz vrat potegnil Evana Buitenhuisa, kar pa so gosti izkoristili za potrditev zmage, na prazen gol je zadel Trevor Gooch.

Ljubljančane že v soboto čaka naslednja tekma v gosteh, kratek niz tekem na zahodu Avstrije bodo nadaljevali v Feldkirchu. Po prekinitvi tekmovanja naslednji teden pa bo tudi naslednja tekma v gosteh, 22. decembra pri Bolzanu.