336 ogledov

Izjemna predstava Kopitarja ob prekinitvi črnega niza Kraljev

Anže Kopitar Profimedia
Kopitar je s tremi podajami pomagal kraljem do prve zmage po petih tekmah.

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL s 4:2 premagala Ottawo Senators. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je sodeloval pri treh golih kraljev ter s tremi podajami odločilno prispeval k prvi zmagi po petih tekmah, pred tem nizom je ekipa dobila sedem tekem zapored.

Los Angeles je v pacifiški skupini po deveti zmagi ob osmih porazih na šestem mestu in devet točk zaostaja za vodilnim Edmontonom.

"Obupno smo si želeli zmage, ker ta pomaga k vzdušju, ne glede na to, kako do nje prideš. Pomembno je tudi, da smo do nje tokrat prišli s kar dobro igro," je dejal trener Kopitarjeve ekipe Todd McLellan.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Šved Carl Grundstrom je zadel dvakrat, Uzbekistanec Arthur Kalijev je sredi druge tretjine povedel domače v vodstvo s 3:1. To je bil edini učinkoviti napad domačih, pri katerem Kopitar ni sodeloval.

Šved Viktor Arvidsson je v peti minuti zabil prvi gol na tekmi, ki jo je pol minute pred koncem z edinim zadetkom v tretji tretjini odločil Grundstrom. Connor Brown in Michael Del Zotto sta bila strelca za Senators, ki so izgubili petič v nizu.

Kopitar je več kot točko dosegel na 250 tekmah, odkar je v sezoni 2006/07 prišel v NHL. S tem je na šestem mestu večne lestvice najmočnejše hokejske lige na svetu, pred njim so le Sidney Crosby (366), Aleksander Ovečkin (354), Jevgenij Malkin (299), Patrick Kane (293) in Nicklas Backstrom (258).

Z 21 točkami je Kopitar v tej sezoni na 15. mestu po doseženih točkah, na čelu so Nemec Leon Draisaitl (40) in Connor McDavid (36), Edmontonova hokejista, ter Ovečkin (prav tako 36).

Edmonton Oilers so s 3:2 v Las Vegasu ugnali Golden Knights in imajo s 30 točkami le točko zaostanka za Carolino, Washingtonom, Florido in Torontom. Oba najboljša strelca lige v dresu Oilers sta tokrat ostala praznih rok.

Je pa zato njun soigralec Kris Russell šestkrat blokiral strele tekmecev, kar mu je na 890 tekmah uspelo 2003-krat ter na je prvem mestu tega statističnega podatka NHL prehitel nekdanjega branilca Chicago Blackhawks Brenta Seabrooka (1998). Ta podatek v ligi spremljajo sicer šele od sezone 2005/06.

* Izidi:
Florida Panthers - Seattle Kraken         1:4
Vegas Golden Knights - Edmonton Oilers    2:3
Los Angeles Kings - Ottawa Senators       4:2
(Anže Kopitar tri podaje za Los Angeles)
Detroit Red Wings - Buffalo Sabres        3:2 (podaljšek)

- centralna skupina
1. Minnesota     13   6    1   74:62    27
2. St Louis      11   7    3   71:59    25
3. Winnipeg      10   7    4   60:60    24
4. Colorado      11   6    1   73:56    23
5. Nashville     11   9    1   58:63    23
6. Dallas        10   7    2   53:55    22
7. Chicago        7  11    2   45:65    16
8. Arizona        4  15    2   39:77    10