174 ogledov

Izjemni Kopitar s tremi novimi točkami pokopal senatorje

Anže Kopitar Profimedia
Tri podaje Kopitarja za zmago v Ottawi.

Hokejisti Los Angelesa so ponoči v severnoameriški ligi NHL dosegli 14. zmago v sezoni. V Ottawi so se veselili zmage s 5:2, odlično razpoložen pa je bil tudi slovenski reprezentant Anže Kopitar, ki je v strelsko statistiko dodal tri podaje, skupno je zdaj pri 17 v sezoni.

Tekmo v kanadski prestolnici je Los Angeles začel na najboljši možen način. Po akciji, v kateri je sodeloval tudi Kopitar, so gostje povedli že po 95 sekundah. Zadel je Matt Roy. Le 40 sekund kasneje je Mikey Anderson povišal na 2:0.

Drake Batherson je ob igralcu več domačim vrnil upanje v šesti minuti, a je Šved Viktor Arvidssson v 9. in 12. minuti, pri drugem golu je bil vnovič podajalec Kopitar, zvišal že na 4:1. Ko je Kevin Fiala, tudi tukaj je pri akciji sodeloval slovenski napadalec, sredi drugega dela povišal na 5:1, je bil zmagovalec znan. Thomas Chabot je v zadnji tretjini, spet ob terenski premoči, le nekoliko omilil poraz.

Velja omeniti tudi domačega vratarja Cama Talbota, ki je po vsega 14 strelih na gol moral v svojo mrežo po plošček kar petkrat, zato ga je v drugem delu zamenjal Anton Forsberg. V vratih kraljev je prvič v sezoni dobil priložnost Pheonix Copley, ki je poleti okrepil moštvo, in za prvo zmago v NHL po treh letih, takrat je bil član Washingtona, zbral 31 obramb.

"Bili smo hitri in tudi učinkoviti. Sprejemali smo dobre odločitve, ko smo imeli plošček, pa tudi zadevali smo," je pot do uspeha opisal dvakratni strelec Arvidsson. "Za vse je bila popolna tekma. Nista bila dobra samo en ali dva posameznika, ampak celo moštvo. Igrali smo res dobro in to dviguje samozavest," pa je bil zadovoljen tudi trener Todd McLellan.

Z zmago je Los Angeles potrdil peto mesto na zahodu, na seriji gostovanj pa bo po prostem večeru sledila zahtevna tekma pri tretji ekipi vzhoda Torontu.

Na vrhu lestvice je New Jersey vnovič ujel Boston, ki je doma ugnal Chicago s 3:0. Junak tekme je bil Dougie Hamilton, ki je ekipi v prvem delu zagotovil vodstvo, potem pa v drugi pomagal pri pripravi preostalih golov.

Dallas Stars - Toronto Maple Leafs           0:4
Anaheim Ducks - Carolina Hurricanes          4:3 (podaljšek)

2. Dallas        14   7    5   98:76    33
3. Minnesota     13   9    2   78:74    28
4. Colorado      13   9    1   78:66    27
5. Nashville     12   9    2   63:70    26
6. St Louis      12  14    0   80:100   24
7. Arizona        7  12    4   61:81    18
8. Chicago        7  14    4   61:91    18