15 ogledov

Jezerškova znotraj dvajseterice

Justyna Kowalczyk EPA
Poljska smučarska tekačica Justyna Kowalczyk je zmagovalka tekme svetovnega pokala v skiatlonu v kanadskem Cranmoru. Drugo mesto na 2 x 7,5 kilometrov dolgi preizkušnji je osvojila Finka Anne Kylloenen (+34,9), tretja je bila Norvežanka Vibeke Skofterud (+35,0). Edina Slovenka na startu Barbara Jezeršek je bila 19. (+1:41,2).

Kowalczykova je vodila že po zamenjavi tehnike na 7,5 km, nato pa le stopnjevala nastop in večala prednost vse do cilja. V boju za drugo in tretje mesto je odločal ciljni sprint, kjer je bila najmočnejša Kylloenenova, nazadnje je za desetinko ugnala Skofterudovo.

Edina slovenska udeleženka današnje tekme Jezerškova je končala na 19. mestu, z minuto in 41 sekundami zaostanka za Poljakinjo. Slednja tudi vodi v skupnem seštevku pokala, ima 515 točk, pred Američanko Kikkan Randall (482) in Norvežanko Marit Bjoergen (450). Jezerškova je zdaj v skupnem seštevku na 50. mestu s 33 točkami. Najboljša Slovenka je Katja Višnar na 30. mestu s 74 točkami, tik za Jezerškovo je Vesna Fabjan na 52. mestu z 32 točkami, Alenka Čebašek z 11 je na 73. mestu.

V moški konkurenci zmaga Manificatu

Pri moških, tekma je minila brez slovenske udeležbe, je bil na 2 x 15 km najhitrejši Francoz Maurice Manificat. Sedem desetink je zaostal Italijan Roland Clara, tretji je bil Norvežan Sjur Roethe (+1,7), za dve desetinki pa je brez mesta na stopničkah ostal Nemec Tobias Angerer.

Tekači se bodo zdaj iz Kanade preselili v Evropo, po daljšem počitku pa bodo nastopili na novoletni turneji Tour de ski, ki se bo začela v Oberhofu.