133 ogledov

Jubilej Kopitarjevega soigralca začinjen z dramatično predstavo

Anže Kopitar Profimedia
V najmočnejši hokejski ligi na svetu je bila v noči na sredo na sporedu kopica tekem, igrali so tudi LA Kings.

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so gostili Vegas Golden Knights in zmagali s 4:3. Junak večera v Staples Centru je bil Jeff Carter, ki je na svoji tisoči tekmi v NHL z golom odločil tekmo in popeljal Kralje do tretje zaporedne zmage. Kopitar je v statistiko vpisal podajo.

Carter je preusmeril poskus Matta Roya in popeljal Kralje v vodstvo po 12:42 minute igre v zadnji tretjini. "Zadetek ni bil prav nič posebnega, veste," je po tekmi dejal Carter, ki je obenem odigral tudi 500. tekmo v dresu Kraljev, in dodal: "Bil je povsem preprost." To je bil zanj 371. gol v karieri (skupno 713. točka), s katerim je pomagal Kraljem do najdaljšega zmagovitega niza to sezono.

Drew Doughty je k zmagi dodal gol in podajo, svoj prvi zadetek za LA je dosegel Nikolaj Prohorkin, vratar Jonathan Quick pa je zbral 28 obramb. Vnovič se je izkazal tudi Kopitar, ki je s podajo dosegel točko že na šesti zaporedni tekmi; skupno je na zadnjih šestih tekmah dosegel tri zadetke in šest podaj.

Za ekipo iz Las Vegasa, ki je izgubila še peto zaporedno tekmo, sta Max Pacioretty in Jonathan Marchessault vsak dosegla po gol in podajo, med strelce se je vpisal še William Karlsson.

Kralje naslednja tekma čaka v ponedeljek, ko bodo gostovali pri Arizona Coyotes.

Tekmo v Bostonu med lanskimi finalisti tekmovanja za Stanleyjev pokal Bruins in najboljšo ekipo to sezono Washington Capitals so odločili šele kazenski streli. Zmage s 3:2 so se veselili gosti, potem ko je Jakub Vrana premagal domačega vratarja Jaroslava Halaka.

Potem ko je T.J. Oshie zadel 59 sekund pred koncem rednega dela, s čimer je izsilil podaljšek, je tekmo odločil Vrana, ki je v petem krogu izvajanja kazenskih strelov odločil tekmo najboljših moštev vzhodne konference.

"Grdo," je dejal Travis Boyd, katerega gol v uvodni tretjini je bil edini zadetek Washingtona v prvih 59 minutah tekme. "A ne smeš obupati, ves čas moraš verjeti v zmago in čakati na svojo priložnost. Več priložnosti si priigraš, večja je možnost, da bo šel enkrat plošček v mrežo. In včasih ti uspe šele v zadnji minuti tekme."

Jan Drozg Težak začetek Šport "Priznam, igram tukaj, kjer nisem pričakoval."

Philadelphia Flyers so po kazenskih strelih s 3:4 doma izgubili proti New York Islanders, San Jose Sharks pa so s 4:3 premagali Detroit Red Wings. Štiri tekme so se končale po podaljških, prav na vseh pa so se zmag veselile gostujoče ekipe. Hokejisti Minnesote so s 3:4 klonili proti Carolina Hurricanes, Edmonton Oilers s 4:5 proti Dallas Stars, Montreal Canadiens s 3:4 proti New Jersey Devils, Vancouver Canucks pa s 4:5 proti Colorado Avalanche.

Naslednji tekmeci kraljev Arizona Coyotes so s 3:0 premagali Calgary Flames, Tampa Bay Lightning pa je s 3:4 klonila proti Winnipeg Jets. Buffalo Sabres so s 4:2 premagali Ottawo Senators, Florida Panthers pa s 4:3 New York Rangers.

Visoki zmagi so vknjižili Pittsburgh Penguins, ki so bili s 6:1 boljši od Toronto Maple Leafs, ter Chicago Blackhawks, ki so v gosteh s 7:2 premagali Nashville Predators. Visoko zmago v gosteh so dosegli tudi Anaheim Ducks, ki so v St. Louisu premagali prvake Blues s 4:1.

NHL, izidi:

Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights 4:3
Anže Kopitar 1 podaja za LA.

Minnesota Wild - Carolina Hurricanes       3:4 (podaljšek)
Edmonton Oilers - Dallas Stars             4:5 (podaljšek)
Arizona Coyotes - Calgary Flames           3:0
Tampa Bay Lightning - Winnipeg Jets        3:4
Boston Bruins - Washington Capitals        2:3 (kazenski streli)
Buffalo Sabres - Ottawa Senators           4:2
Montreal Canadiens - New Jersey Devils     3:4 (podaljšek)
Florida Panthers - New York Rangers        4:3
Philadelphia Flyers - New York Islanders   3:4 (kazenski streli)
Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs  6:1
St. Louis Blues - Anaheim Ducks            1:4
Nashville Predators - Chicago Blackhawks   2:7
Vancouver Canucks - Colorado Avalanche     4:5 (podaljšek)
San Jose Sharks - Detroit Red Wings        4:3 (kazenski streli)

6. Chicago        8   7    4   57:58    20
7. Minnesota      7  11    2   53:69    16