2520 ogledov

Kaj takega se Kopitarju in kraljem letos še ni zgodilo

Anže Kopitar Profimedia
Kopitarjevi kralji prvič v sezoni izgubili trikrat zaporedoma.

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi izkušeni Slovenec Anže Kopitar, so tokrat v severnoameriški ligi NHL doživeli poraz na domačem ledu. Ekipa s sredine lestvice vzhodne konference Toronto Maple Leafs je v Kaliforniji zmagala s 3:0. Kopitar je odigral 20:17 minute tekme in dvakrat streljal proti vratom tekmeca, a ni bil uspešen.

Vratar kanadskega moštva Martin Jones je zbral 31 obramb za svoj 30. shutout v karieri, William Nylander pa je zadel dvakrat in pomagal javorjevim listom do prve zmage po treh porazih v nizu. Jones, ki je začel kariero NHL leta 2008 v vrstah kraljev, je še drugič po vrnitvi v NHL ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Med strelce se je na tekmi vpisal še Calle Järnkrok, Tyler Bertuzzi pa je za Toronto, ki je pri kraljih začel svoje gostovanje po Kaliforniji, dodal dve podaji. Nylander je bil strelec prvega zadetka na tekmi v drugi tretjini, nato pa je usodo kraljev zapečatil tik pred koncem z zadetkom v prazno mrežo, ki je bil njegov 19. v sezoni.

Domači vratar Cam Talbot je za kralje zaustavil 26 strelov in ni mogel preprečiti še tretjega zaporednega poraza, kar se je losangeleški ekipi zgodilo sploh prvič v sezoni.

Naslednja tekma kralje čaka v petek, ko bodo doma gostili kultne Detroit Red Wings.

Ti so v San Joseju premagali Sharks s 5:3. David Perron je izenačil v 11. minuti zadnje tretjine, minuto in pol pred koncem pa je povedel goste v vodstvo ob igralcu več na ledu, ko se je plošček po njegovi podaji proti golu odbil od drsalke Kyla Burroughsa. Michael Rasmussen je šest sekund pred koncem za končni izid poslal plošček v nebranjeno mrežo tekmecev.

Hokejisti Boston Bruins so prišli na čelo lige, v Columbusu so s 4:1 premagali Blue Jackets. Za četrto zmago v nizu je James van Riemsdyk prispeval gol in dve podaji, vsa omenjena slavja pa je Boston dosegel po 27. decembru in božičnem premoru.

Le točko za Bostonom so New York Rangers, ki so doma z 1:6 izgubili proti Carolini Hurricanes, a so ostali prepričljivo prvi v metropolitanski skupini pred Carolino.

Prav tako kot Rangers imajo 51 točk tudi igralci Colorado Avalanche, ki so po podaljšku doma z 5:4 ugnali New York Islanders. S tem so na čelu centralne skupine in točko pred drugouvrščenimi Winnipeg Jets, ki so s 4:2 ugnali Tampa Bay Lightning.

V pacifiški skupini so Kopitarjevi kralji tretji s 45 točkami, šest več jih imajo na prvem mestu Vancouver Canucks, ki so doma odpravili zadnjeuvrščeno ekipo centralne skupine Ottawo Senators s 6:3.

Arizona Coyotes - Florida Panthers         1:4
Colorado Avalanche - New York Islanders    5:4 (podaljšek)
Edmonton Oilers - Philadelphia Flyers      5:2
Vancouver Canucks - Ottawa Senators        6:3
Los Angeles Kings - Toronto Maple Leafs    0:3
(Anže Kopitar brez točke v 20:17 min. za Los Angeles)

6. St Louis      18  17    1  105:118   37
7. Minnesota     16  16    4  111:116   36
8. Chicago       11  24    2   87:140   24