53 ogledov

Kako hitro se vse spremeni ...

Lindsey Vonn EPA
Lara Gut se je z zmago na sedmem smuku v letošnji sezoni zavihtela na vrh skupnega seštevka za svetovni pokal. Prva favoritinja Lindsey Vonn je odstopila. Tri Slovenke do točk.

Lara Gut je z odliko opravila svojo nalogo na prizorišču sedmega smuka v La Thuileju in ob prihodu v cilj prevzela vodstvo z več kot sekundo prednosti pred Cornelio Hütter.

S številko 22 se je na progo podala favoritinja za zmago Lindsey Vonn, ki je letos dobila vseh pet smukov, na katerih je prismučala do cilja. V Val d'Iseru je odstopila.

Vonnova je imela v zgornjem delu tri stotinke prednosti pred svojo najbližjo zasledovalko, nato pa je naredila napako in pristala v snegu. Posledično je na svoj račun vpisala novo ničlo, medtem ko se je Gutova s svežimi 100. točkami zavihtela na prvo mesto skupnega seštevka. Švicarka ima po novem 13 točk prednosti pred najuspešnejšo smučarko vseh časov.

Drugo mesto je osvojila Hütterjeva, tretja pa je bila Nadia Fanchini.

Nastopile so tri slovenske predstavnice. Najbolje se je odrezala Ilka Štuhec, ki je zaostala 2,96 sekunde in osvojila 17. mesto. Med dobitnice točk sta se uvrstili tudi Vanja Brodnik, ki je bila 28. (+4,45) in Maruša Ferk (+4,58), ki je zaokrožila najboljšo trideseterico.