47 ogledov

Kanada zmagala v skupini B, Finci v četrtfinale

drew doughty tuukka rask kanada finska hokej olimpijske igre soči Reuters
Z derbijem v skupini B med Kanado in Finsko se je končalo predtekmovanje na moškem olimpijskem hokejskem turnirju v Sočiju.

Kanada je zmagala po podaljšku z 2:1 (1:0, 0:1, 0:0; 1:0) in si zagotovila prvo mesto v skupini. Neposredno uvrstitev v četrtfinale pa si je priborila tudi Finska kot najboljša drugouvrščena ekipa v vseh skupinah.

Dvoboj pravzaprav ni imel nobenega tekmovalnega pomena; že pred tekmo je bilo jasno, da bosta obe ekipi, razen če bi bila razlika zelo visoka, uvrščeni naprej, Rusi pa so imeli le še teoretične možnosti za preboj med štiri.

Kanadčani so povedli z zadetkom Drewa Doughtyja v 14. minuti, izenačil je Tuomo Ruutu v 39. Ker v rednem delu zadetkov ni bilo več, so igrali podaljšek, v katerem pa so do dveh točk prišli Kanadčani z novim zadetkom Doughtyja v 63. minuti.

V četrtfinalu so neposredno zmagovalke skupin ZDA, Kanada, Švedska ter najboljša drugouvrščena ekipa Finska, v kvalifikacijah za še štiri mesta pa se bo preostalih osem reprezentanc v Sočiju borilo v torek; pari so Rusija in Norveška, Švica in Latvija, Slovenija in Avstrija ter Češka in Slovaška.